KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Genelinde Faaliyet Gösteren Özel Öğretim Kurumları ve Özel Öğrenci Yurtları İle Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

İlimiz Genelinde Faaliyette Bulunan, Özel Öğretim Kurumları ve Özel Öğrenci Yurtları Yetkililerinin Katılımıyla; Durum Değerlendirmesi Yapmak, Değişen Mevzuat ve Denetimlerle İlgili, Müdürlüğümüz M.Sait Kırmacı Toplantı Salonunda Bilgilendirme Toplantı Yapıldı.
İlimiz Genelinde Faaliyet Gösteren Özel Öğretim Kurumları ve Özel Öğrenci Yurtları İle Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

İlimiz genelinde faaliyette bulunan, özel öğretim kurumları ve özel öğrenci yurtları yetkililerinin katılımıyla yapılan bilgilendirme toplantısında; durum değerlendirmesi yapmak, sorunların paylaşılması, çözüm önerileri, değişen mevzuat ve denetimlerle ilgili konular ele alınarak; 

İlçelerimizde bulunan Özel Öğretim Kurumlarının denetlenmesinin Maarif müfettişlerinin yanı sıra İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri tarafından da yapılması,

Denetleme sonrası eksikliklerin tamamlanması,

Öğrenci isim ve resimlerinin reklamlarda kullanılmaması,

Reklam ve ilanların mevzuata uygun yapılması,

Özel Öğretim Kurumların öğretmen, usta öğretici, uzman öğretici vb. görevlendirmelerde ilgili güncel mevzuata mutlaka özen gösterilmesi ve yeter sayıda görevlendirme yapılması,

Eğitim-Öğretimde güncel mevzuat çerçevesinde izin verilen kitap ve eğitim materyallerinin kullanılmasının sağlanması,

Öğrenci nakilleri, öğrenci-kursiyer kayıtlarında gerekli tüm belgelerin usulüne uygun şekilde düzenlenmesi,

Modül kullanımında mevzuat harici işlem yapılmaması,

İlimizde ilki düzenlenen bu genel toplantının önümüzdeki dönemlerde Özel Öğretim Kurumları için ayrı ayrı branşlarda (MTSK, Özel Okul, Rehabilitasyon, Muhtelif Kurslar vb.) düzenlenmesi kararlaştırıldı.

 

Toplantıya; İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Kahveci, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı Cengiz Doğan, İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinin Özel Öğretim Kurumlarından sorumlu Şube Müdürleri ve Özel Öğretim Kurumları yetkilileri katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.