KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZ GENELİNDE LGS VE TYT DENEME SINAVLARI YAPILDI

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi iş birliği protokolü kapsamında 8.sınıf öğrencilerimize yönelik LGS ve 12.sınıf öğrencilerimize yönelik TYT deneme sınavları, ilimiz genelindeki tüm ortaokul ve liselerimizde gerçekleştirildi.
İLİMİZ GENELİNDE LGS VE TYT DENEME SINAVLARI YAPILDI

        Deneme sınavlarını takip etmek üzere Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Rüstem Keleş ile birlikte Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulu ve TOBB Fen Lisesi'ni ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, öğrencilerimizin deneme sınavı heyecanına ortak oldu.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Müdürümüz Yusuf Kahraman, öğrencilerin sınav heyecanını daha rahat bir ortamda tecrübe etmek ve akabinde eksik oldukları alanları tespit ederek bu eksikliklerini sınav öncesinde tamamlamalarını sağlamak üzere Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile bir protokol yaptıklarına dikkat çekerek, "Bu protokol kapsamında hem ortaokul 8.sınıftaki öğrencilerimize hem de lise 12.sınıf öğrencilerimize LGS ve TYT sınavlarını hem birinci dönem hem ikinci dönem olmak üzere yapmayı planlamıştık. Bunun ilkini bugün itibariyle 479 tane okulumuzda uygulamaya başladık. Bir sonraki deneme sınavını ise ikinci dönemde yine resmî ve özel tüm okullarımızda 8. ve 12.sınıftaki öğrencilerimize yönelik gerçekleştirmeyi planlıyoruz." dedi.

Deneme sınavlarına toplamda 37 bin 657 öğrencimizin girdiğini ifade eden İl Müdürümüz Yusuf Kahraman, "Bu sınavlara 8.sınıflarda eğitim gören 23 bin 696, 12.sınıflarda eğitim gören 14 bin 961 öğrencimiz katılmıştır. Bu sınav sayesinde tüm öğrencilerimiz, okullarımız ve öğretmenlerimiz, eksikliklerini görme imkânı bulacaktır.  Bundan dolayı bize hiç tereddüt etmeden destek veren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör'e ve beraberimizdeki Sayın Genel Sekreterimiz Rüstem Keleş'e huzurlarınızda gönülden teşekkür ediyorum. Hem İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz hem de Büyükşehir Belediyemizde emek veren herkese gönülden teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel SekreteriDr. Rüstem Keleş ise belediyelerin en önemli görevlerinden birisinin eğitime destek vermek olduğunu belirterek, "Genellikle belediye faaliyetleri, altyapı ve üstyapı faaliyetleri olarak algılanır ama belediyelere verilen en önemli görevlerden birisi de o şehrin eğitim kalitesini ve seviyesini yükseltme konusunda paydaşlarla ortak çalışmaktır. Bizde burada Büyükşehir Belediyesi olarak İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile örnek bir iş birliği yapıyoruz ve elimizden gelen her türlü desteği sağlıyoruz. Ben bunun altını tekrar çizerek ifade etmek istiyorum. Desteklerimiz ve iş birliklerimiz artarak devam edecek." şeklinde konuştu.

Özellikle öğrenciler açısından son derece önemli bir sınav yaptıklarını kaydeden Genel SekreterDr. Rüstem Keleş, son olarak şunları ifade etti:  "Öğrencilerimizin hem sınav formatına alışması hem heyecanlarını yenmeleri açısından bunun önemli ve değerli olduğunu düşünüyoruz. Bu sınav sonucunda öğrencilerimizin eksik oldukları konular ortaya çıkmış olacak ve buna dönük birtakım çalışmalar planlanacak. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz açısından da bunun son derece faydalı olacağını düşünüyoruz. Kahramanmaraş'ta eğitim çıtasının yükseltilmesi konusunda Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazır olduğumuzu buradan taahhüt ediyorum. Bu iş birliği için İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman'a çok teşekkür ediyorum."

             Diğer yandan ilimiz genelindeki tüm ortaokul ve liselerimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen LGS ve TYT deneme sınavları, sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

05-01-202205-01-202205-01-202205-01-202205-01-202205-01-202205-01-2022

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.