KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz TÜBİTAK Yarışmalarına Hazırlanıyor

TÜBİTAK tarafından Ortaöğretim Kurumlarında öğrenime devam etmekte olan öğrencileri, Fen ve Sosyal Bilimlerde çalışmalar yapmaya özendirmek, araştırma yeteneklerini geliştirmek ve proje kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla “46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” düzenlenecektir.  
İlimiz TÜBİTAK Yarışmalarına Hazırlanıyor

İlimizde “Tübitak Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri” ne hazırlık kapsamında AR-GE birimi görevli öğretmeni ve Kahramanmaraş TÜBİTAK İl Koordinatörü Önder Çelik tarafından Dulkadiroğlu ve Onikişubat İlçelerindeki proje danışmanlığı yapan öğretmenlere okullarında ziyaretler gerçekleştirildi.

 

Gerçekleştirilen ziyaretlerde öğretmenlerimizle bilgi alışverişinde bulunuldu, ilimizin bu yıl TÜBİTAK proje yarışmalarında en iyi şekilde temsil edilmesi adına neler yapılabileceği görüşüldü.

 

İl Koordinatörü Önder Çelik, projeye müracaatların 06-27 Ocak 2015 tarihleri arasında  https://e-bideb.tubitak.gov.tr/ adresinden online olarak yapılması gerektiğini söyledi. Önder Çelik bölge koordinatörlüğü tarafından, Projeler Yarışmasına müracaat edecek öğrencilere danışmanlık yapacak öğretmenlere yönelik toplantı yapılacağını söyledi.

 

 

Çelik, toplantının 26 Kasım 2014 Çarşamba günü saat 15.00‘de İl Millî Eğitim Müdürlüğü M. Sait Kırmacı Toplantı Salonunda gerçekleşeceğini. Toplantıda, Mersin Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Ülkü Çömelekoğlu tarafından bilgilendirme yapılacağını ve projelerle ilgili güncel bilgiler edinme adına verimli geçeceğini söyledi.

 

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.