KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMKB Süleyman Demirel Fen Lisesinde eTWİNNİNG Projesi

Kahramanmaraş İMKB Süleyman Demirel Fen Lisesi  eTWİNNİNG projesi kapsamı altında, İngilizce Öğretmeni Esen Korkmaz rehberliğinde, “Değerler Değerlidir” adlı bir projeye ortaklık yapmaktadır.  
İMKB Süleyman Demirel Fen Lisesinde  eTWİNNİNG Projesi

eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.

 

İMKB Süleyman Demirel Fen Lisesi  eTWİNNİNG projesi kapsamında ki “Değerler Değerlidir” adlı, Proje Millî Eğitim Bakanlığının değerler eğitimi ile eş zamanlı olarak yürütülmektedir. Projede yedi tane değer bulunmaktadır. Her ay bir değer üzerinde çalışılmaktadır. Öğrencilerin büyük bir özveriyle çalıştığı projede, proje içinde, proje üretilmesi hedeflenmektedir.

 

İMKB Süleyman Demirel Fen Lisesi öğrencileri ilk olarak saygı değeri ile ilgili hazırladıkları pano ve ağaçla göz doldurdular, büyük ilgi ve beğeni topladılar. Ayrıca Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Ahmet Akküncü ,e twinning il koordinatörü Mustafa Şerbetçi ve  Avrupa Birliği (AB) projeleri sorumlusu Cevdet Üstün’ün katılımıyla gerçekleştirilen proje tanıtım töreninde eTWİNNİNG logolu pasta kesilerek  projenin tanıtımı yapıldı.

 

 Bu konuyla ilgili çeşitli deneysel çalışmalar ve alt projeler üretmeye devam eden öğrenciler verdikleri destekten dolayı okul müdürü Eyüp Kurt, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğüne, sonsuz teşekkürlerini ileterek çalışmalarının ilimize hayırlı olmasını dilediler.

 

30-12-201530-12-201530-12-201530-12-2015

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.