KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. yıldönümü ve Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 79. yıldönümü dolayısıyla Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Anaokulu öğrencilerine yönelik İstiklal Marşını şiir olarak güzel okuma yarışması düzenlendi.
İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

Mehmet Sait Kırmacı Toplantı Salonunda gerçekleşen yarışma etkinliğine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz,Bölüm Şefi İrfan Demir, öğretmenler, yarışmaya katılacak öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Yarışma etkinliğinin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, İstiklal Marşı, bu milletin mukaddesleri uğruna yaptığı yeminin şiirsel ifadesidir. Milli marş, şanlı geçmişimizi, onurlu geleceğimizi ve özgürlüğümüzü anlatır. İstiklal Marşı’nı anlayabilmek için Mehmet Akif Ersoy’u tanımak, onun ruh ve karakterini iyi bilmek gerekir.Yarışmaya katılan öğrencilere ve değerlendirmeyi yapacak olan jüri üyelerine başarılar diledi.

 

Anaokulu öğrencileri arasında yapılan ‘’İstiklal Marşını güzel okuma’’ yarışmasına 15 öğrenci katıldı. Öğrenciler telaffuz, vurgu ve tonlama, jest ve mimik, sahne hâkimiyeti, şiir yorumlama kriterleri göz önüne alınarak değerlendirildi.

 

İstiklal Marşı’nı şiir olarak güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler,Gülbahar Anaokulu’ndan Neslihan Şahnur Yılmaz Birinci, Senem Ayşe Anaokulundan Erva Kök ikinci,  Şirinler Anaokulundan Defne Kahraman üçüncü oldu.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.