KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İSTİKLÂL" ÖĞRENCİLERİMİZE HEDİYE EDİLDİ

Milli Mücadele'nin 101. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaokul öğrencilerimize 'İstiklal' çizgi romanı hediye edildi.


Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hayrettin Güngör, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız katılım sağladı.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal Yılmaz, Turgut Cansever'in "Bir şehri imar ederken, nesilleri ihmal ederseniz; ihmal ettiğiniz nesil, imar ettiğiniz şehri tahrip eder." şeklinde meşhur bir sözü olduğunu ifade ederek, "Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibi, canla başla şehrin altyapısı, üstyapısı, temizliği vs. ile ilgili çalışmaları yürütmekle birlikte her kesimin de istifade edebileceği kültür çalışmaları ortaya koyuyor. Onlara gerçekten bu konuda çok müteşekkiriz." dedi.

Yılmaz: "Geçmişimizden İlham Alıp, İstikbâlimizi İstiklâlimiz İle Birleştiriyoruz"

Tarihten ilham almak gerektiğini ifade eden İl Müdürümüz Sayın Cemal Yılmaz, "Geçmişten aldığımız ilhamla, istikbâlimizi istiklâlimizle birleştirmek suretiyle kıyamete kadar bayrağımız dalgalanacak ve özgürlüğümüz devam edecektir. Öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle beraber, öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişebilmesi için gayret sarf edeceğiz. Amacımız, millî ve manevî değerlerine bağlı, memleket meselelerine duyarlı, Sütçü İmam ve onun torunları olarak, gerektiğinde inancı ve ideali uğrunda her türlü fedakârlığı gözünü kırpmadan yapabilecek yürekli nesiller yetiştirmeye çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Güngör: " 'İstiklâl', Tüm Ortaokul Öğrencilerine Ulaştırılacak"

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hayrettin Güngör ise milli mücadele kahramanlarına yer verilen "İstiklâl" adlı çizgi romanın şehir genelindeki tüm ortaokul öğrencilerine ulaştırılacağını belirterek, "Bu yıl ilk kez öğrencilerimiz için çizgi roman hazırladık. Hazırladığımız bu çizgi romanla evlatlarımızın milli ve manevi duygularının pekişmesini sağlamayı hedefliyoruz. Bu çizgi romanımızı yaklaşık 23 bin olan tüm ortaokul öğrencilerimize teslim edeceğiz." dedi.

Başkan Güngör'ün konuşmasının ardından öğrencilere çizgi romanları hediye edildi.

Son olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sayınyrettin Güngör, İl Müdürümüz ve İlçe Müdürlerimize günün anısına takdimde bulundu.

11-02-202111-02-202111-02-202111-02-202111-02-202111-02-202111-02-202111-02-202111-02-202111-02-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.