KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KADEP “Kahramanmaraş Değerler Eğitimi” Projesi Ödül Töreni Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürlüğünün okullarda uyguladığı “Kahramanmaraş Değerler Eğitimi” projesi kapsamında ödül töreni İl Millî Eğitim Müdürlüğü M. Sait Kırmacı Toplantı salonunda gerçekleştirildi.
KADEP “Kahramanmaraş Değerler Eğitimi” Projesi Ödül Töreni Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un açılış konuşmasında, “2014-2015 eğitim-öğretim döneminin kazasız belasız bitmesini sağlayan, emek veren bütün yöneticilerimize, öğretmenlerimize, personellerimize teşekkür ediyorum. Umut ediyorum ki sizlerle birlikte bu eğitim-öğretim yılında yaptığımız güzel çalışmalara 2015-2016 eğitim-öğretim yılında da arttırarak devam ederiz. Kamuoyuna yansıdı ama yine de müjde sayılabilecek bazı konuları sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir tanesi ikinci Fen Lisemizin açılış onayının gelmesi, sizlere de bizlere de bunu çok sık soruyorlardı, sağlıklı cevap veremiyorduk, öğrencilerimizin tercih öncesi bunun neticelenmiş olması bizi mutlu etti, rahatlattı. Fen Lisemizin ilimiz eğitimine hayırlı olmasını diliyorum. 8. Sınıf öğrencilerimizin sayılarının fazlalığı dolayısıyla sıkıntı çektiğimiz ve hayırsever iş adamı Abdullah Cinkay beyin yaptırmış olduğu binayı da Anadolu Lisesi olarak hizmete açıyoruz. Onunda onayı geldi bu bilgiyi de sizlerle paylaşmış oluyorum.

 

Değerli arkadaşlar biz bu eğitim-öğretim yılı başından itibaren sizlerle çok güzel çalışmalar yaptık. Öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin içinde olduğu çalışmalar sergiledik. Bunlardan bir tanesi öğrenme şenlikleriydi. Öğrenme şenliğiyle ilgili olarak Kahramanmaraş’a yakışan, Kahramanmaraş’ın tanıtımına katkı sunacak çok değerli çalışmalar yapıldı. Önümüz yıl inşallah edindiğimiz tecrübeleri de ekleyerek daha kaliteli ve güzel çalışmalar yapmak istediğimi hedeflediğimizi belirteyim. Yine, sizlerle birlikte “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” projesi doğrultusunda çok ciddi bir çalışma gerçekleştirerek takriben 125 bin kitabı öğrencilerimizle buluşturduk. Bu sürecin önümüzde ki yıllarda da artarak devam etmesini ve okunan kitapların mutlaka sisteme girilmesi gerektiğini arzu ettiğimi sizinle paylaşmış oluyorum.

 

Değerli arkadaşlar, bunları yaparken sadece okumayı hedeflemedik, ahlakı, kültürü ve medeniyeti de hedef olarak koyduk. Öğrencilerimizin daha ahlaklı, daha yardımsever ve vatansever olarak yetişmesi için sizler büyük emek sergilediniz. Bizlerde bu projelerle öğrencilerimizin kimliklerinin, kişiliklerinin oluşmasına katkı sağladık. Bu projeye sizler okullarınızda büyük özveri ile çalıştınız.

 

Milli ve manevi değerleri okul ortamına yansıtarak uygulamak ve pekiştirmek, öğrencilerimizin milli ve manevi değerlere bağlılıklarını arttırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz “Kahramanmaraş Değerler Eğitimi” projesi ilimizde tüm anaokulu, ilkokul ve ortaokullarda olmak üzere toplam 898 okulumuzda uygulanmıştır. Bu proje Ekim ayından Haziran ayına kadar uygulanmış her ay bir konu değer olarak okullarımızda anlatılmıştır. Bu değerlerimiz, Edep, İsraf, Sabır, Vatan Sevgisi, Vefa, Merhamet ve yardımlaşma başlıklarından oluşmaktadır.

 

Ahlaki değerlere karşı duyarlılık oluşmuş ve onları davranışa dönüştürmüş öğrenciler yetiştirmeyi hedeflediğimiz projenin yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla okullarımızın gönüllü olarak katılabilecekleri ödül sürecini başlattık. 217 okulumuz sürece dahil oldu ve her ilçemizden belirlenen 3 okulumuz il komisyonumuz tarafından değerlendirildi. Yapılan çalışmalar değerler eğitiminde örneklik meydana getiren 4 okulumuza hediyelerini burada takdim edeceğiz.

 

 Öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine, sosyal hayatlarına katkı sağlamayı amaçladık sadece derslerle değil, karakterli, düzeyli insanlar yetiştirmeyi, sizlerin  birikiminizden, tecrübenizden yararlanmayı düşündük. Sizlerin tecrübesi, sizlerin birikimi bundan sonraki yapacağımız çalışmalarda da bize ışık ve yön verecektir düşüncesindeyim.

 

Ben bu çalışmaların bu noktaya gelmesinde, emek veren herkese ve ödüllerin verilmesinde katkı sağlayan Kervan Pastanesine, İşler Kitap Kırtasiyeye teşekkür ederim.” dedi.

 

Bu konuşmadan sonra ARGE Koordinatörü Harun Kadıoğlu ödüllendirmenin nasıl yapıldığı ile ilgili kısa bir bilgi sunumundan sonra ödül törenine geçildi.

 

Birinci olan Ayşe Gümüşer İlkokulu adına Okul Müdürü Şeref Gülaçtı’ya ödülünü İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İkinci olan Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu adına Müdür Yardımcısı Şevket Kuzu’ya ödülünü Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük,  Üçüncü olan Şehit Mıllış Nuri İlkokulu adına Okul Müdürü Mehmet Ateş’e ödülünü Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı ve yine üçüncülüğü paylaşan Zekeriya Tanrıverdi Ortaokulu adına Okul Müdürü Hacı Ali Kulaç’a ödülünü Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen verdi.

 

Mansiyon alan Genç Osman İlkokulu adına Okul Müdürü Harun Kara’ya ödülünü Zekeriya Kahveci ve ikinci mansiyon olarak Özel Rekor İlkokulu adına Okul Müdürü Nihat Belkıran’a ödülünü İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü tarafından verildi. Diğer İlçelerde dereceye giren okulların ödülleri de verilmek üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderildi.

 

Ödül Törenine İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, İl Millî Eğitim Müdür yardımcıları: Ahmet Akküncü, Ertan Göl, Zekeriya Kahveci ve Sıddık Şirikçi, Millî Eğitim Şube Müdürleri: Ramazan Balkis, Mecit Topal, Mehmet Çelik, Ramazan Paksoy, Duran Doğan, ARGE Birimi Görevli Öğretmenleri: Harun Kadıoğlu, Ahmet Bağcı, Mesud Aydın, Ali Çolak, Fatih Kaynar, Önder Çelik, Emre Arıcı, okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.

Kadep ile ilgili okullarımızdaki örnek çalışmaları indirmek için tıklayınız.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.