KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığımız 2023 eğitim vizyonu belgesini hazırlayarak kamuoyuyla paylaşmıştı. Kahramanmaraş il Milli Eğitim Müdürlüğü Eylül ayından bu yana eğitim vizyonu belgesi ile ilgili çalışmalar başlattı. Bu çerçevede  İl Millî Eğitim Müdürlüğünde, İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri,İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürlerinin katılımı ile bir çalışma yapıtı,ı peşinden  ilimiz genelinde bütün ilçeleri kapsayan  9, 10 Ocak 2019 tarihlerinde 2 günlük çalıştay gerçekleştirildi.
Kahramanmaraş 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı Yapıldı

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal YILMAZ Çalıştay açılışında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin en büyük serveti gençlimiz, gençlerimizi en güzel şekilde yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın çok güzel formüle ettiği ve vizyon belgesinde de ifade edildiği gibi,  biz de “Aklı selim, kalbi selim ve zevki selim” bir nesil yetiştirmek durumundayız. Yine Cumhurbaşkanımızın ifadelerinin arkasından Sayın Bakanımızın veciz bir şekilde ifade ettiği gibi “Çift kanatlı bir nesil” yetiştirmek zorundayız. Bu bakımdan da biyolojik, fiziksel ve dijital olarak tek vücutta birleştirmek mecburiyetindeyiz. Yaşadığımız çağın gerçeği bizi buna mecbur ve mahkûm ediyor.

 Bildiğiniz gibi 2023 eğitim vizyonu Bakanlığımız tarafından birkaç ay öncesinde bütün ülkemizde ilan edildi ve çalışmaları kademeli bir şekilde başlatıldı. Bakanlığımız bu çalışmanın 2023 eğitim vizyonunun bir dönem sonunda bütün illerimizde, bütün ilçelerimizde ve bütün paydaşların katılımı ile  değerlendirilmesini, o il açısından Vizyon belgesinin ne şekilde uygulanıp uygulanmayacağı ile ilgili görüş ve teklifleri açık yüreklilikle yapılmasını, bizlerden talep etti. Bizde il milli eğitim müdürlüğümüz olarak bir “Yürütme Kurulu” oluşturduk. Müdür yardımcılarımız ve şube müdürlerimizle  sizin çalışmalarınızı kolaylaştırabilmek için ciddi bir altyapı çalışması ve ön hazırlık yaptılar.

Kahramanmaraş’taki 11 ilçemizde bütün arkadaşlarımız kendi ilçeleri çerçevesinde Vizyon belgesini bütün paydaşları ile değerlendirecek; hedefleri, önerileri, teklifleri bizlerle paylaşacaklar. İnşallah bu güzel önerileri ve teklifleri birleştirmek suretiyle bizde Maraş 2023 Vizyon belgesi ile ilgili karakterimizi Bakanlığımızla paylaşacağız.”

 

  

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.