KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Anadolu Lisesinde Nuri Pakdil Adı ile Z-Kütüphane Açıldı

Yedi Güzel Adamın İsimleri İlimizin Her Köşesinde Yaşatılmaya Devam Ediyor. Kahramanmaraş Anadolu Lisesine Açılan Z-Kütüphanesine Nuri Pakdil Adı Verildi.
Kahramanmaraş Anadolu Lisesinde Nuri Pakdil Adı ile Z-Kütüphane Açıldı

Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Araçları ve Yayımlar Daire Başkanlığı uhdesinde ki Zenginleştirilmiş Kütüphane (z-Kütüphane) projesi kapsamında Kahramanmaraş Anadolu Lisesinde kurulan Z- kütüphane, törenle hizmete açıldı.

 

Sunuculuğunu Ramazan Avcı’nın yaptığı açılış törenine Kahramanmaraş Milletvekili Uğur Dilipak, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, MEB Eğitim Araçları ve Yayımlar Daire Başkanı Ercan Şen, İl Millî Eğitim Müdürü  Mehmet Emin Akkurt, Türk Dil Kurumu Başkan Yardımcısı Ali Karaçalı, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, şair-yazar Nuri Pakdil, yazar Rasim Özdenören, , millî eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Kütüphaneye Türk edebiyatında seçkin bir yeri olan yedi güzel adam grubunun temsilcilerinden Nuri Pakdil’in adı verildi. Zenginleştirilmiş kütüphanenin açılış konuşmasında İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt; “Okuyan bir nesil oluşturmak için Millî Eğitim Müdürlüğünce yapılan çalışmaları anlattı ve bu kütüphaneler vasıtasıyla nice Nuri Pakdillerin yetişmesi için gayret gösterecektir” dedi.

 

Yedi Güzel Adam grubunun yazarlarından biri olan Rasim Özdenören de Maraş lisesinde okumuş olmalarının kütüphaneyi daha anlamlı kıldığını belirterek hayırlı olması dileklerinde bulundu.

 

Teşekkür konuşması yapan Nuri Pakdil de, kütüphanenin kurulup donatılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. İsminin kütüphaneye verilmesinden çok memnun olduğunu dile getirdi.

 

Konuşmalardan sonra, okuma kültürünün geliştirilmesi için bilgisayardan elektronik eğitim materyallerine, internetten zekâ oyunlarına kadar birçok materyallerin bulunduğu Z-kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi ve misafirler kütüphaneyi gezdiler. 

 

Açılış töreninin ardından Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ercan Şen, Kahramanmaraş’ta bulunan okullarımıza ‘Yedi Güzel Adam’ın isimlerini yaşatma adına altı adet daha kütüphane yapılacağını bildirdi.

 

30-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-201530-11-2015

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.