KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Anaokulu Uçan Balon Etkinliği Düzenledi

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi Kahramanmaraş Anaokulu Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen “1. Geleneksel Uçan balon ve Bazlama Şöleni Şenliği” etkinliğine ilgi büyük oldu.
Kahramanmaraş Anaokulu Uçan Balon Etkinliği Düzenledi

Okul bahçesinde gerçekleştirilen etkinlik renkli görüntülere sahne olurken görülmeye değerdi. Şenliğin açılış konuşmasını okul müdürü Hatice Ermeydan yaparak şu ifadelere yer verdi:

 “Sayın Kaymakamım, İl Milli Eğitim Müdürüm, İlçe Milli Eğitim Müdürüm, müdürlüğümüzün değerli yöneticileri, çalışma arkadaşlarım, kıymetli veliler, sevgili çocuklar,

 

 “Uçan Balon ve Bazlama Şenliğine” hoş geldiniz, Şerefler verdiniz.

 

 Toplumsal dayanışma toplumun kurum ve kuruluşlarıyla ortak değerlerde birleşmesi ve birlikte hareket etmesidir. Yaşamımızda toplumsal dayanışmanın çok önemli bir yeri olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Gerek günlük hayatımızda gerekse de toplumsal hayatımızda bu birlikteliğe çok önem vermemiz gerekir. Birlik beraberliğe önem veren, ortak değer ve düşünceleri olan insanlar, birbirine sımsıkı bağlıdırlar. Birbirinin gücünden güç alarak her türlü zorluğa karşı durabilirler.

 

 Bu tür etkinlikler, hem öğretmenler, hem öğrenciler,  hem veliler arasında kaynaşmayı sağlamakta ve birlik ve beraberliğimiz güçlendirmesinde önemli katkı sunacağı düşüncesi ile böyle bir etkinlik planladık.

 

 Bu etkinliğimizde okulumuza teşrif ederek bizleri onurlandıran

 

 Sayın Kaymakamıma, İl Milli Eğitim Müdürüme, Maarif Müfettişleri Başkanlığına, İlçe Milli Eğitim Müdürüme, Müdürlüğümüzün Değerli Yöneticilerine, Bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen çalışma arkadaşlarıma, Bu etkinliği düzenleyen Okul Aile Birliği Yönetim Kuruluna ve bütün velilerimize, ayrıca hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Dulkadiroğlu Belediyesine teşekkür ederim.” Dedi.

 

 Bu konuşmadan sonra mini mini anaokulu öğrencileri başta olmak üzere veliler ve protokol üyeleri ellerinde bulunan uçan balonlarını gökyüzünün masmavi sonsuzluğuna bıraktılar.

 

 Protokol üyeleri ve davetlilere okul bahçesinde maharetli bayanların yaptığı bazlama ve ayranlar ikram edildi. 

Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz yaptığı açıklamada bu tür etkinliklerin toplumda paylaşma ve beraberlik duygularını güçlendirdiğini. Küçük öğrencilerin baharın gelmesiyle birlikte kapalı mekandan, açık alanlara çıkma isteklerinin de gerçekleştiğini, cüzide olsa eğitim adına okul aile birliklerine katkısı olduğuna dikkat çekip etkinliği gerçekleştiren okul yönetimi ve onlara destek veren öğrenci velilerine teşekkür etti.

 

 İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise etkinlikle ilgili şu ifadeleri kullandı:

 

 “Bu tür sosyal etkinliklerle dayanışmanın güçlendiğine şahit oluyoruz. Gerek öğrenci velilerimiz, gerekse öğretmenlerimiz, personellerimiz özveri ile birbirlerine yardımcı oluyorlar. Öğrencilerimizde hayat boyu devam edcek, anlamlı davranışlar kazandırılıyor” dedi

 

 İlgili etkinliğe, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü H.İbrahim Çolakkadı,  Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük,İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sarıtürk, Sıddık Şirikçi, Ahmet Akküncü, Mustafa Yılmaz, Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcıları Orhan Yıldırım, Cengiz Doğan, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ali Karaköese, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Yılmaz Bozdere, Yunus Haskılıç, Yahya Dertli, Mehmet İspir, bazı okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

18-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-2016

18-04-201618-04-2016 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.