KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş artık "E-sınav" Merkezi

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt “Bundan sonra, Kahramanmaraş´ta e-sınav projesi hayata geçti.” dedi
Kahramanmaraş artık "E-sınav" Merkezi

Akkurt, makamında yaptığı açıklamada, e-sınavın, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uzun süredir planı yapılan, dijital ortamda kağıt, kalem kullanılmadan merkez takip ve soruları sisteme yükleyerek gönderdiği bir sınav türü olduğunu söyledi.

Sınavın ilk etapta şoför okullarına yönelik olduğunu belirten Akkurt, şunları kaydetti:

"Bundan sonraki süreçte MEBin yapmış olduğu diğer sınavlara uyarlanacak. Türkiyede Kahramanmaraşın dışında 6 ilde, bizimle birlikte 7 ilde uygulamaya başlanmış olacak inşallah. İlk sınavımızı ayın 21inde yapıyoruz. Saat 18de yapılacak bu sınav, zamanı olmayan kamunun veya özel sektörün çeşitli alanlarında çalışan ya da işleri aksatmamak kaydıyla izin almakta güçlük çeken arkadaşlarımıza bir imkan ve fırsat veriyor."

 İlk sınavın kendilerini heyecanlandırdığını dile getiren Akkurt, 21 Kasımdaki sınava 20 kişinin katıldığnıı ve dijital bir ortamda yapıldığını belirtti.

Mebbis İl Yöneticisi Yakup KAMAN ise teknik olarak sistemin VPN teknolojisi ile korunduğunu, sınav başladığında sorular bakanlığın serverlerıdan otomatik çekildiğini söyledi.

Haber videosu: https://www.youtube.com/watch?v=vQAXLUrchbE&feature=youtu.be

 

03-12-201603-12-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.