KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kahramanmaraş Bilgi İle Buluşuyor Projesi” İşbirliği Protokolü İmzalandı

İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Onikişubat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve İşler Kitabevleri İl Temsilciliği İşbirliğiyle “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” Projesinin Protokolü Taraflar Arasında İmzalandı.
“Kahramanmaraş Bilgi İle Buluşuyor Projesi” İşbirliği Protokolü İmzalandı

Kitap okumayı sevdirmek ve alışkanlık haline getirmek için il geneli ilkokul 3. ve 4.sınıflar,  ortaokul 5., 6., 7 ve 8. sınıflar ile ortaöğretim 9., 10., 11. ve 12. sınıflar arasındaki tüm öğrencilerin katılabileceği ödüllü kitap okuma yarışmasının düzenleneceği, derece yapan öğrenci, danışman öğretmen ve okullarının ödüllendirileceği, yazar-okul buluşmalarının aylık faaliyet olarak gerçekleştirileceği  “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi” hayata geçirildi.

 

İl Millî Eğitim Müdürlüğünün organizesinde, Onikişubat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü katkılarıyla il genelindeki tüm 3. ve 4.sınıflar,  ortaokul 5., 6., 7 ve 8. sınıflar ile ortaöğretim 9., 10., 11. ve 12.sınıfların, tüm şubelerine okuma yarışması kitap setleri dağıtılarak öğrenciler okumaya teşvik edilecektir. Proje kapsamında okur-yazar buluşmaları sağlanarak, Türk Edebiyatının saygın kalemleri yıl boyunca öğrencilerle buluşturulacak.

 

Programda konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Anlamlı bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, “Özellikle teknolojinin böylesine geliştiği bir dönemde, çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırma adına bu tür projelerin büyük önem taşıdığını belirterek, bu proje belki de üç-beş tane fiziki okul yapmaktan daha önemli. Çünkü dijital çağda çocuklarımızın okumaya yönlendirilmesi, teşvik edilmesi son derece güzel. Dolayısıyla biz bu projenin içerisinde yer almaktan son derece mutluyuz. İnanıyorum ki bu kabil çalışmalarla bu ülkede, bu memlekette, kültürel bazda çok daha iyi noktalara gelecek çocuklarımız. Çocuklarımız okuyarak bilgisini, görgüsünü çok daha iyi noktalara taşıyacaklar. İnşallah bu okuyan çocuklarımızdan da bu ülkeye, bu memlekete, bu kente çok iyi yetişmiş güzel insanlar kazandırılacaktır. Projenin bugüne getirilmesinde, bu çalışmanın ortaya konmasında emeği geçen başta Millî Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere, İşler Kitapevleri İl Temsilciliğine ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim. ” dedi. 

 

Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt “Proje paydaşı olan Onikişubat Belediyesine ve İşler Kitapevleri İl Temsilciliğine teşekkür etti. Akkurt,  “Bu proje, kitap okumayı yaygınlaştırmak, öğrencilerimizin kitaba ulaşmasını sağlamak amacıyla yaptığımız bir çalışmadır. Tabi projenin gerçekleşmesi için maddi olanaklar sağlanması gerekiyordu. Bunun için de Onikişubat Belediyemize müracaat ettik. Sağ olsunlar bizim yanımızda oldular. Her okulun, her sınıfına bu beş kitaptan birer takım vermeyi taahhüt ederek okumanın önündeki engeli kaldırdılar. Öte yandan sponsor firmamız İşler Kitapevleri İl Temsilciliği de, ülkemizin tanınmış yazarlarını öğrencilerimizle buluşturulması için her türlü giderlerimizi karşılayacaklar. Ben hayırlı bir protokole imza attığımıza inanıyor, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Açıklamalardan sonra; “Kahramanmaraş Bilgi İle Buluşuyor Projesi” protokolü karşılıklı olarak imzalandı.

 

Programa; İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Onikişubat Belediye Başkan Yardımcısı Havva Ece Saygaz, Onikişibat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Aktuğ, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinatörü Ali Çolak, İşler Kitapevleri İl Temsilcisi Arif Ceyhan katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.