KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KAHRAMANMARAŞ BİLGİYLE BULUŞUYOR" PROJESİ PROTOKOL İMZALARI ATILDI

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Onikişubat Belediyesi işbirliği ile 6 yıldır yürütülen Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi Protokolü, İl Millî Eğitim Müdürü Sn. Cemal Yılmaz ve Onikişubat Belediye Başkanı Sn. Hanefi Mahçiçek tarafından imzalandı.


İmza töreni öncesi konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Cemal Yılmaz şu ifadelerde bulundu.

"Proje başladığı günden bu yana destek veren, ciddi katkı sağlayan Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek'e teşekkür ediyorum. Elbette Belediyemizin kaldırım, asfalt, temizlik işleri gibi ciddi işleri var. Ama eğitime yapılan yatırımlar çok daha kalıcı ve devlete millete yapılan yatırımlar olduğunu hepimiz biliyoruz.

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu bizim çok önem verdiğimiz ve güzel sonuçlar aldığımız bir proje.

Özellikle öğrencilerimiz yüz yüze eğitimden uzak kaldığı zamanlarda kitap okumaya daha çok zaman ayırabilecekler. Bu projenin hayırlı uğurlu olmasını ve sürekli devam etmesini temenni ediyorum. Tekrar Başkanımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum."

 

Onikişubat Belediye Başkanı Sn. Hanefi Mahçiçek ise şu ifadelere yer verdi.

Çocuklarımızı iyi yetiştirirsek Türkiye'nin uluslararası alandaki yeri çok daha farklı olacak. Bugüne kadar ülkeyi dışarıdan istediğimiz gibi yönetebiliriz havasındaydılar. Artık Türkiye uluslararası alanda da söz sahibi ve ayakları üzerinde durabilen bir ülke. Bunun en önemli faktörü eğitim.

Projede emeği geçen ve katkıda buluna tüm arkadaşlarımıza ve başta Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz olmak üzere destek veren ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi;

İl genelindeki tüm İlkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretim gören öğrencilerimize kitap okumayı sevdirmek, okumanın kalıcı davranış haline gelmesine katkı yapmak, kitap okuma adetlerini arttırmak, nitelikli okuma yapmalarını sağlamak ve okuma faaliyetlerinin hayatlarının önemli bir uğraşısı olmasını sağlamak amacıyla 6 yıldır sürdürülen bir projedir.

Projenin başladığı ilk yıl 20 bin civarında öğrenciyle yapılan okuma faaliyetlerinin bu yıl itibarıyla da artan bir katılımla gerçekleşmesi bekleniyor. Geçen yıl itibariyle geride kalan 5 yıl boyunca 1.750.000 kitabımız öğrencilerimizle buluştu. Bu yıl da 9 farklı sınıf kategorisinde gerçekleştirilecek ve bu yılki okumalarla öğrencilerimize bu proje kapsamında ulaştırılan kitap sayısı iki milyonun üzerine çıkacaktır. Okur- Yazar buluşmaları sayesinde öğrencilerimiz okudukları kitapların yazarlarıyla tanışma, onlarla söyleşi yapması fırsatı da yakalamış oluyorlar. Bu projenin hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen Onikişubat Belediyesine ve öğrencilerimizi yönlendiren öğretmenlerimize teşekkür eder, öğrencilerimize sınavda başarılar dileriz.

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.