KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Halk Eğitimi Merkezi “Öğrenme Şenlikleri ve Yılsonu Sergisi” Açıldı

İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığı işbirliği ile düzenlenen Halk Eğitimi “Öğrenme Şenlikleri ve Yılsonu Sergisi” 02 Haziran 2015 Salı günü Kent Meydanında törenle açıldı. 
Kahramanmaraş Halk Eğitimi Merkezi “Öğrenme Şenlikleri ve Yılsonu Sergisi” Açıldı

Öğrenme Şenlikleri ve Yılsonu Sergisi; Halk oyunları gösterileriyle başladı. Öğrencilerin hazırlamış oldukları çeşitli gösteriler ve etkinlikler ile devam etti. Daha sonra; Dulkadiroğlu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün Usta öğretici ve kursiyerleri tarafından yapılan resim, sim-sırma, tezhip, filoğrafi, ebru, alüminyum folyo, makine nakışı, taş boyama, el nakışı, kurdela nakışı, ev tekstil ürünleri (mefruşat), takı, 4-6 yaş grubu çocuk etkinlikleri oyuncak hazırlama, dekoratif ahşap süsleme, giyim ve aile eğitim programları dalında hazırlanan tasarımlar, Kent meydanını kurulan çadırda sergilendi. 

 

Sergiyi gezen; Vali Mustafa Hakan Güvençer, sergilenen tasarımları inceleyerek usta öğretici ve kursiyerleri başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

 

Öğrenme Şenlikleri ve Yılsonu sergisine; Vali Mustafa Hakan Güvençer, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Sarıtürk, Ahmet Akküncü, Sıddık Şirikci, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Ali Karaköse, Mustafa Bardak, Önder Gökşen, Ramazan Balkis, Dulkadiroğlu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Özdemir, Halk Eğitimi Usta öğreticileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.