KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş İl Geneli “Eğitim-Öğretim Değerlendirme” Toplantısı Yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı Toplantı Salonunda; Vali Mustafa Hakan Güvençer Başkanlığında İl Geneli Eğitim-Öğretim Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
Kahramanmaraş İl Geneli “Eğitim-Öğretim Değerlendirme” Toplantısı Yapıldı.

Açılış konuşmasında, Vali Mustafa Hakan Güvençer; “Eğitimde neredeyiz?. Yeni Eğitim-Öğretim yılına ne türlü hazırlıklarımız var?. Kısa zamanda ne yapmak istiyoruz?. Biz nasılız?. Yeni Eğitim-Öğretim yılına hazır mıyız?. Konularını değerlendireceğiz. Hepimiz eğitim noktasında ağır bir sorumluluğu üstlenmiş bulunuyoruz. Mülki idaredeki arkadaşlarım, İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizle iş birliği halinde Eğitimin sağlıklı bir şekilde, yürütülmesinden sorumludur. 

 

Kahramanmaraş’ta eğitim durumunun olumsuz olduğu yönünde bir algı var. Bu algı tek başına bir tehdittir. Hep beraber bu algıyı yıkmak ve ortadan kaldırmak durumundayız. Öğretmenimiz, öğrencimiz, velilerimizle birlikte, pozitif bir cephe oluşturmalıyız. 

 

Son derece önemli hayati bir konu başlığı ile bir aradayız. Genel durumumuzun bir profilini çizeceğiz. Neredeyiz?. Kısa zamanda ne yapmak istiyoruz?. Biz nasılız?. Sorunlarımız ne?. Önümüzdeki bir ay içerisinde neler yapacağız?. Hep birlikte bu konuları değerlendireceğiz.” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İlin genel durumunu belirten sunumunda; Okul, derslik, donanım, öğretmen ve öğrenci durumları, taşımalı eğitim, başarıyı artırmak için yapılan çalışmalar ve 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında planladıkları çalışmalar konularını kapsayan bir sunum yaparak, İl geneli Eğitim-Öğretim durumu hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

 

İlçe Kaymakamları sırası ile söz alarak, İlçelerinin eğitim durumları, kısa zamanda ne yapmak istedikleri, karşılaştıkları sorunlar ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundular. 

 

Toplantı; karşılıklı değerlendirmeler yapılarak sona erdi.

 

Toplantıya; Vali Mustafa Hakan Güvençer, Vali Yardımcısı Dr.Erkan Bulgan, İlçe Kaymakamları, YİKOP başkanı, İl Millî Eğitim Müdürü, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.