KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KAHRAMANMARAŞ KURTULUŞ MÜCADELESİ KAHOOT BİLGİ YARIŞMASI" DEVAM EDİYOR

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde Göksun ilçemizdeki lise öğrencileri arasında çevrim içi yapılan ödüllü 'Kahramanmaraş Kurtuluş Mücadelesi Kahoot Bilgi Yarışması'nı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör de takip etti.


Ecdadımızın kahramanlıklarını gelecek nesillerimize aktarmak amacıyla İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile "Korkma! İstiklal İlham Verir" projemiz kapsamında yarıyıl tatili süresince 11 ilçemizde ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde uygulamakta olduğumuz "Kahramanmaraş Kurtuluş Mücadelesi Kahoot Bilgi Yarışması" devam ediyor.

Türkiye'de yarıyıl tatili etkinlikleri kapsamında ilk defa uygulanmakta olan yarışmamız eğlendirirken öğretiyor. 33 yarışmadan oluşan "Kahramanmaraş Kurtuluş Mücadelesi Kahoot Bilgi Yarışması", şu ana kadar Ekinözü, Nurhak, Afşin, Andırın, Göksun ve Pazarcık ilçelerimizde uygulandı.

                Göksun ilçemizde uygulanan yarışmanın lise kategorisi mücadelesini, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör de takip etti.

Yarışmamızda öğrencilerimize ilk soruyu Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör, ikinci soruyu ise İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman sordu.

Yarışma ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, öğrencilerimizin yarıyıl tatilini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak "Kahramanmaraş Kurtuluş Mücadelesi Kahoot Bilgi Yarışması"nı Türkiye'de ilk defa uygulamaya koyduklarını kaydederek, "Yarışma ile hem öğrencilerimiz Kahramanmaraşımızın tarihi hakkında bilgi sahibi oluyorlar hem de eğleniyorlar. Böylelikle öğrencilerimizin yarıyıl tatillerine renk kattığımızı düşünüyorum. Yarışmaya destek veren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Hayrettin Güngör'e, yarışmalara katılan öğrencilerimize, yarışma için emek veren tüm öğretmen ve okul idarecilerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Diğer yandan yarışma sonunda her kategoride en yüksek puan alan 10 öğrencimiz, ulaşım ve iaşesi Büyükşehir Belediyemiz tarafından karşılanacak olan Kahramanmaraş Kurtuluş Mücadelesi gezisine katılmaya hak kazandı.

26-01-202226-01-202226-01-2022

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.