KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Havalı Tabanca Yarışmalarında Türkiye İkincisi Oldu

01-02 Haziran 2015 tarihlerinde Mersin İli Erdemli İlçesi Atış Poligonunda yapılan, Ortaöğretim kurumları arası Havalı Tabanca Türkiye Birinciliği müsabakalarında Kahramanmaraş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Genç Erkekler kategorisinde Türkiye İkincisi oldu.
Kahramanmaraş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Havalı Tabanca Yarışmalarında Türkiye İkincisi Oldu

Millî Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile hazırlanan faaliyet programı gereği; 01-02 Haziran 2015 tarihlerinde Mersin İli Erdemli İlçesi Atış Poligonunda yapılan Ortaöğretim kurumları arası Havalı Tabanca Türkiye Birinciliği Müsabakalarında Genç Erkekler kategorisinde Türkiye İkincisi olan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Takım Bünyesinde Türkiye rekortmeni ve Şampiyonu olan Mücahit Kayabaşı ile diğer sporcular Batuhan Akar ve M.Kerim Kırıcı, Beden Eğitimi Öğretmenleri Fatih Yıldırım, Alpaslan Asilkan ve Okul Müdürü Samittin Tunç ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’u makamında ziyaret etti. Makam Ziyaretine; İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Paksoy eşlik etti.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt; Şampiyon Takımın öğrencilerini, Beden Eğitimi Öğretmenini ve Okul Müdürünü tek tek tebrik ederek Türkiye İkincisi olan öğrencilere çeşitli hediyeler vererek ödüllendirdi. 

 

Akkurt yaptığı konuşmada; “İlimizi en iyi şekilde temsil eden ve elde ettikleri başarı ile bizleri gururlandıran öğrencilerimiz, kazandıkları bu derecenin diğer öğrencilerin spora ve okul sporlarına teşviki açısından çok önemlidir, Türkiye İkincisi takımı bir kez daha tebrik ediyor ve başarılanının devamını diliyorum” dedi.

 

Ziyaret sonunda Türkiye İkincisi Kahramanmaraş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Genç Erkekler Havalı Tabanca Takımı İl Millî Eğitim Müdür Mehmet Emin Akkurt’la hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.