KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Yıldızlarıyla Buluştu

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği 2015-2016 eğitim öğretim yılı başarılı ve örnek proje sahibi okul, öğretmen ve öğrencilerin ödüllendirildiği “Kahramanmaraş Yıldızlarıyla Buluşuyor” ödül töreni programı  Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde yapıldı.
Kahramanmaraş Yıldızlarıyla Buluştu

Program Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin AKKURT’un açılış konuşmasıyla başladı ve Akkurt konuşmasında şu ifadeler yer verdi:

“Sayın valim,

Sayın Büyükşehir Belediye başkanım,

Kaymakamlarım, ilçe belediye başkanlarım, il müdürlerim, ilçe müdürlerim, okul müdürlerim, öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler ve değerli basın mensupları,

Sözlerimin basında öncelikle hepinizin mübarek ramazanınızı kutlar. Tüm insanlığın ülkemizin ve milletimizin kurtuluşuna vesile olması cenabı haktan dilerim.

Sayın valim çok kıymetli katılımcılar, Bu gün burada Kahramanmaraş Yıldızlarıyla buluşuyor sloganı altında okullarımızda bir yıllık sürede yapmış olduğumuz etkinlik, yarışma, proje ve işbirliği çalışmalarında dereceye giren öğrencileri, onlara rehberlik eden öğretmenleri, okul müdürlerini ve bu çalışmaların yapılmasına katkı sunan sivil toplum ve belediye başkanlarımıza günün anısına küçük hediyeler vermek için toplandık.

 Biraz sonra izleyeceğiniz programın mimarları protokol ve seyirci sıralarında oturan ve şu anda salona girmek üzere bekleyenlerdir. Biz belki bu çalışmaların bir kısmını yine yapabilirdik ama bu kadar geniş kitlelere ulaştıramazdık onun için,

Öğrencilerimizin ikinci velisi olan Kahramanmaraş değerler eğitimi projesinde bize destek olarak broşürlerimizi bastıran Kahramanmaraş başarıyı okulla yakala projesine destek olarak tüm liselerimizde ve orta okullarımızda deneme sınavı yapmamızı sağlayan ve her okul birincisini tarihimizi daha yakından tanımaları için Çanakkale’ye gönderen öğrencilerimize sınav öncesi motivasyon semineri ve değerler eğitimi sempozyumu yapmamıza sebep olan Büyükşehir belediye başkanı sayın Fatih Mehmet ERKOÇ olmasıydı biz bunları yapamazdık.

Kıraathane sohbetleri, Kültürümüz ve Değerlerimiz yarışmaları öğretmenler günü etkinlikleri Dulkadiroğlu belediye başkanı sayın Necati Okay beyin himayelerinde gerçekleşti

Kahramanmaraş bilgiyle buluşuyorlar 36 bin kitabı öğrencilerle buluşturmamızı ve sadece bu projede okuma sayısını 265 olarak gerçekleştirmemizi sağlayan bizim okullarımıza bahçe düzenlemeleri oyun odaları okul ve yurt yaparak katkı sunan Oniki Şubat Belediye Başkanı Sayın Hanefi MAHÇİÇEK olmasaydı. Biz bugün bunları yapamamış olacaktık.

Bunların dışında, Bakanlığımızın Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı olarak Arapça Bilgi Yarışması ,K.K. Okuma yarışmaları, Hafızlık Yarışmaları, Hutbe okuma yarışmaları ve Bölge yarışmalarına ev sahiplikleri yaptık. Türkiye yarışmalarından ve bölge yarışmalarında dereceler yaptık.

Bütün bunların dışında sınavlarda çıkan soruların analizlerini yaptık. Üniversitemiz ile işbirliği içinde sınıf yönetimi ölçme değerlendirme çalışmalarını tamamladık. Okullarımızda destekleme kursları açtık. Bu kurslarda öğrencilerimizin başarısını ve motivasyonunu arttırmak için rehberlik araştırma merkezimi ve halk eğitim merkezlerimizle birlikte usta öğreticileri ve aileleri bilgilendirdik.

Bütün bunların sonunda geçen yıla göre gerek TEOG sınavında gerekse YGS de  il olarak puan ortalamamız  20 puan arttı.

Bütün bu çalışmaları yaparken yardımını ve desteğini hiçbir zaman bizden esirgemeyen olumlu teşvik ve katkılarını ve varlığını çok çok yakınımda hissettiğim yakın bir zamanda aramızdan ayrılacak olan ilimiz valisi sayın Mustafa Hakan GÜVENÇER’e teşekkür ederim.

Son olarak yukarıda saydığım ve sayamadığım bu çalışmaları yapan bana sadece bunların tanıtım ve teşvikine imkan sağlayan çok kıymetli çalışma arkadaşlarıma teşekkür eder bu güne kadar her çalışmamızda yakın destek ve ilgisini esirgemeyen ancak zamanınızı daha fazla almamak adına fasıl açık teşekkür edemediğim herkese teşekkür eder, saygılar sunarım.” Dedi.

Bu konuşmadan sonra ödül törenine geçildi sinevizyon eşliğinde verilecek ödülle ilgili olarak yapılan çalışma anlatıldıktan sonra ödül alacak şahıslar davet edilerek ödülleri verilmeye başlandı.

ŞU KATEGORİLERDE ÖDÜLLER VERİLDİ:

İlk olarak Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi kapsamında örnek çalışmalar yaparak dereceye giren okullar ve okullar adına ödüllerini almak üzere okul müdürlerine ödülü verildi

Daha sonra sırasıyla Eğitimde İyi Örnekler Projesi kapsamında okullarında ve sınıflarında örnek çalışmalar gerçekleştirilen proje sahipleri

TÜBİTAK Projesi kapsamında örnek çalışmalar yapan proje sahipleri,

 2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılında ilimiz genelinde yürütülmekte olan AB Projeleri Çalışmaları yürütenler,

 Kültürümüz Ve Değerlerimiz Konulu Liseler Arası Bilgi Yarışmasının soru hazırlama komisyonu ve jüri üyeleri,

 Kültürümüz ve Değerlerimiz Konulu Liseler Arası Bilgi Yarışmasında dereceye giren okullarımız,

 2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılında Kahramanmaraş Başarıyı Okulla Yakala Projesi kapsamında;  ilimiz genelindeki tüm Ortaokullarda TEOG deneme sınavı ve tüm Liselerde ise YGS deneme sınavının sorularını hazırlayan Komisyon Üyeleri,

Yemekte Denge Eğitim Projesi kapsamında Dengeli Besleniyorum Konulu düzenlenen Resim Yarışmasında dereceye giren öğrencileri, öğretmenlerini ve okul müdürlerini,

 İlimiz genelindeki okullarda Bakanlığımız Fatih Projesi kapsamında Eğitim Bilişim Ağını en aktif şekilde kullanan okullarımız,

 2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılında Kahramanmaraş Bilgi İle Buluşuyor Projesi kapsamında;  ilimiz genelindeki tüm okulların Katılımıyla gerçekleşen Kitap Okuma Yarışmasının sorularını hazırlayan Komisyon Üyeleri ve öğrencileri ödülleri verildi.

Programa Kahramanmaraş Calisi Mustafa Hakan Güvençer, KSÜ Rektörü Prof. Durmuş Deveci, Vali Yardımcısı Dr. Erkan Bulgan, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye başkan Vekili M.Akif Kahveci, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Ulaş, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Kültür Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Coşkun, Millî Eğitim Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

 10-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-201610-06-2016

 

10-06-2016 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.