KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kıraathane Söyleşileri Devam Edecek

Dulkadiroğlu Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Öğretmenevi bitişiğinde bulunan ve kıraathane olarak bilinen mekânın işletmesini konu alan proje çerçevesinde protokol imzalandı.
Kıraathane Söyleşileri Devam Edecek

İmzalanan protokol çerçevesinde, Öğretmenevi bitişiğinde yer alan “Kıraathane“ de yapılacak tüm organizasyonlarda karşılıklı işbirliği ve ortak katılım kararı alındı.

 

İmza törenine  Vali Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Rektör Durmuş Deveci, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Belediye Meclis Üyeleri, ünlü edebiyat ustaları Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Edebiyat Dünyasının tanınmış sinemalarından Turan Karataş, Sadık Yalsızuçanlar, Cemal Şakar, Mehmet Narlı, Mustafa Aydoğan Necip Evlice, Duran Boz ve edebiyatçılar katıldı.

        
İmza töreninde konuşma yapan Vali Mustafa Hakan Güvençer ve Büyük Şehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç Kıraathanede yapılacak programların hayırlı olması temennisinde bulundular. Daha sonra konuşma yapan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, amaçlarının şehrin kültür ve sanatına sürdürülebilir, kalıcı bir destek sağlamak olduğunu söyledi.

 

İmza törenini sonunda ünlü yazarlar Nuri Pakdil ve Rasim Özdenören sevenleriyle bir araya gelerek kıraathane de kitap imzaladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.