KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’dan Öğrenci Velilerine Seminer

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sponsorluğunda İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Başarıyı Okulla Yakalayalım Projesi” kapsamında Öğrenci velilerine Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafında  “Birlikte Başaracağız” konulu seminer verildi.
Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’dan Öğrenci Velilerine Seminer

Kahramanmaraş Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde özellikle 12. Sınıfta öğrencileri bulunan ailelerine yönelik yapılan seminerde İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, açılış konuşması yaparak öğrencilerin başarılı olmaları adına sık sık bu tür etkinlikler gerçekleştireceklerini söyledi. Ailelerin çocuklarına destek vermeleri gerektiğine dikkat çekerek, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı ve görevlilerine katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Muharrem Erantepli bir konuşma yaparak Kahramanmaraş’ta eğitimin kalitesinin arttırılması konusunda her zaman eğitime yardımcı olacaklarını belirtti.

 

Kişisel Gelişim Uzmanı Aslanhan, “Öğrencilerin başarılı olmasında ailelere de büyük görevler düştüğünü kaydetti. Ailelerin çocuklarla yakından ilgilenmeleri, bu ilginin sadece dersini yap, dersine çalıştın mı gibi ifadelerden ibaret olmaması gerektiğini söyledi.

 

Ailelerin çocukların okul yaşantısıyla ilgilenmesinin yanı sıra özel yaşantısına da dikkat etmeleri gerektiğini ifade ederek, ailelerin çocuklarının kimle veya kimlerle arkadaşlık kurduklarına da dikkat etmeleri gerektiği üzerinde durdu.

 

Aslanhan, huzurlu bir gelecek için gençlerin üzerinde ailelerin büyük sorumlulukları olduğunu bu sorumluluğu taşıyabilecek fertlerin ilk eğitildiği kurumun aileler olduğunu söyleyerek, ailelere önemli görevler düştüğünü belirtti.

 

Zamanımızın en büyük problemi olan iletişimsizlik, gençleri ve aileleri etkileyen en büyük etkendir, diyen Aslanhan, Çocuklarımızın dış görünüşüne, her istediklerini almaya, odalarının nasıl olacağı gibi birçok gereksiz konuya odaklanıyoruz ama çocuklarımızın kişiliklerine, duygularına, bazı anlarda neler hissettikleriyle pek ilgilenmiyoruz.

 

Çocuğun akşam odasına kapanıp televizyonun, telefonun, bilgisayarın başında ne yaptığı belli olmazken, baba ve anne kanepenin üzerinde oturup televizyon seyrederken gecemizi, gündüzümü çocuğumuz için harcıyoruz deme hakkına sahip değildir.

 

Başarılı ve duyarlı gençlik sahibi olabilmek için önce bizim, anne babaların duyarlı olması lazım. Ve bu duyarlı gençler bizim eserimiz olacaklardır. Biz duyarlı olmazsak, çocuklarımızın duyarlı olması için gerekli adımları atmazsak, onları yanlış yetiştirirsek, davranışları düzeltmezsek, yapmamız gerekenleri yapmazsak başarılı ve duyarlı bir evladı karşımızda bulamayız” dedi.

 

Eğitim seminerinin sonunda Büyükşehir Belediye Başkan vekili Muharrem Erantepli, verdiği seminerden dolayı Sıtkı Aslanhan’a teşekkür ederek, Maraş işi bakır kahve takımı hediye etti.

 

Sıtkı Aslanhan tarafından ailelere yönelik verilen ‘Birlikte Başaracağız’ eğitim seminerine Büyükşehir Belediye Başkanvekili Muharrem Erantepli, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı M. Fetih Yanardağ, Milli Eğitim Müdür yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri,  İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve aileler katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.