KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KÖK DEĞERLER EĞİTİMİ" İL YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Müdürlüğümüz Onikişubat Toplantı Salonu'nda "Kök Değerler Temalı Etkinlik Kitabı ve Uygulamaları" konulu İl Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.


 

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Mustafa Yılmaz başkanlığında yapılan toplantıya, Eğitim Müfettişleri Başkan Vekili Ali Arıkoğlu, Müdür Yardımcımız Zekeriya Kahveci, Şube Müdürümüz Hanifi Şahin ile okul ve kurum yöneticileri katıldı. 

Millî eğitim anlayışımızın bilime odaklı, ulusal ve kültürel değerlere duyarlı, estetik değerlere sahip, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirme doğrultusunda evrensel ve ulusal değerlerden beslenmekte olup bu değerlerin öğrencilere kazandırılması yolunda Millî Eğitim Bakanlığımızca "Değerler Eğitimi Etkinlik Kitabı" hazırlanmıştır. Hazırlanan etkinlik kitabında ele alınan değerler; ideal ve arzu edilen davranış veya yaşam biçimlerini ifade eden üst düzey kavramlar ve doğru kararlara ulaşmada bireylere yardımcı olan genel ilkelerdir. Güncellenen öğretim programlarında farklı olarak öne çıkan hususlar, değerlerimiz ve yetkinliklerdir. Disiplin alanlarının her birinde öğrencilere aktarılması hedeflenen 10 kök değer ve bu değerlere ilişkin tutum ve davranışlar belirlenmiş olup kök değerler (adalet, sabır, saygı sevgi, sorumluluk, dostluk, dürüstlük, öz denetim, yardımseverlik ve vatanseverlik), öğrencilerimize kazandırılması hedeflenen değerler arasında öncelikli öneme sahip olan ve diğer disiplinlerle ortak olarak kazandırılması hedeflenen temel değerlerdir. 

Bu anlamda ilimiz genelinde uygulama birliğinin oluşması için gerçekleştirilen toplantıda detaylı bir sunum gerçekleştirdi.Toplantı uygulama sürecinin istişare edilmesinin ardından dilek ve temennilerle sona erdi. 

Değerler Eğitimi "Kök Değerler Temalı Etkinlik Kitabı" için burayatıklayınız    

 

06-12-202206-12-202206-12-2022

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.