KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÖĞRENCİMİZ ÖZGE ALAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

Kahramanmaraş Valimiz Ömer Faruk Coşkun ile İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Akif Bulut, Liselere Geçiş Sınavı'ndan (LGS) 500 tam puan alarak Türkiye 1.'si olan Yunus Emre Ortaokulu öğrencimiz Özge Alan'ı ödüllendirdi.
LGS TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÖĞRENCİMİZ ÖZGE ALAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

Bu yıl 1 milyon 38 bin 492 öğrencinin katılım sağladığı Liselere Geçiş Sınavı'nda 500 tam puan alarak Türkiye 1.'si olan Yunus Emre Ortaokulu öğrencimiz Özge Alan, Kahramanmaraş Valimiz Ömer Faruk Coşkun ile İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Akif Bulut tarafından ödüllendirildi.

İlk olarak Müdürlüğümüzde gerçekleştirilen ödül töreninde İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Akif Bulut, Özge Alan'a hediye takdim etti. Öğrencimizin okul müdürü, öğretmenleri ve ailesinin de katıldığı törende konuşan İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Akif Bulut, Özge Alan'ın başarısıyla ilgili şunları söyledi: "Türkiye 1.'si olan kızımızı tebrik ediyoruz. Öğrencimizin bu başarısında özellikle anaokulundan, ilkokulundan ortaokuluna kadar tüm derslerine giren öğretmenlerimizi, yöneticilerimizi ve bu başarıda büyük emeği olan ailesini can-ı gönülden tebrik ediyorum. Ayrıca şunu da belirtmek istiyoruz; LGS tercih dönemi 5-16 Temmuz arasında devam etmekte, şu an öğrenciler tercihlerini yapıyorlar. 26 Temmuz'da öğrencilerimizin hangi okula yerleştikleri ilan edilecek ve bunun için tüm velilerimizin tercih noktasında öğrencilerimizi yönlendirmesini istiyoruz. Ve bu eğitim öğretim döneminden dolayı tüm arkadaşlarımıza, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Müdürlüğümüzdeki törenin ardından İl Millî Eğitim Müdür Vekilimiz Akif Bulut ile öğrencimiz ve ailesi, Kahramanmaraş Valiliği'ni ziyaret etti. Burada Kahramanmaraş Valimiz Ömer Faruk Coşkun, makamında ağırladığı Türkiye 1.'si Özge Alan'ı başarısından dolayı tebrik ederek ödüllendirdi. 

İlimizin gururu Özge Alan ise öncelikle üzerinde emeği olan herkese çok teşekkür ederek, "Başarı elbette ki tesadüf değil. Tarihte de başarılı olmuş insanlara baktığımızda, hayatlarını incelediğimizde ortak nokta zaten hedeflerine ulaşmak için disiplinli düzenli bir şekilde pes etmeden çalışmalarıdır. Başarı için bu sebeple sihirli formül aramaya gerek yoktur. Düzenli bir şekilde çalışmak zaten bizi başarıya ulaştıracaktır." diye konuştu.

Valilikte yapılan ödül töreninin ardından program sona erdi.

12-07-202112-07-202112-07-202112-07-202112-07-202112-07-202112-07-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.