KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"MARS'TA HAYAT" HİKAYE YARIŞMASININ TÜRKİYE 2'NCİSİ İLİMİZDEN

Millî Eğitim Bakanlığı ve Bilge Çocuk Dergisi'nin "Mars'ta Hayat" konulu kısa hikaye yarışmasında Türkiye ikincisi olan  Onikişubat Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi öğrencisi Didem Ülkü Demirci'yi makamında kabul eden İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, öğrencimize ödül verdi.


"Mars'ta Hayat" konulu yarışmanın ödül töreni, İstanbul Tema Park'ta binlerce öğrenci ve Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla gerçekleşmişti. Onikişubat Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi öğrencisi  Didem Ülkü Demirci  ödülünü (7 bin 500  TL ve bisiklet) Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan almıştı. Bakan Selçuk, çocukların olduğu yerde sadece çocukların konuşması gerektiğini söyleyerek "Sizler bu ülkeye sahip çıkın. Yeter ki okullarınızda, derslerinizde Türkiye'nin geleceği için heyecanlanın." demişti. Türkiye ikincisi Didem Ülkü Demirci, okul müdürü Vural Gök ve kendisini yarışmaya hazırlayan Türkçe öğretmeni Nazar Çıkır'la birlikte Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.

Kahramanmaraş'ın şairler ve yazarlar kenti olduğuna işaret ederek güzel insanlar yetiştiren bu şehirde yeni şairler ve yazarlar çıkacaktır, dedi ve başarısından dolayı öğrenci Didem Ülkü Demirci, okul müdürü Vural Gök ve Türkçe öğretmeni Nazar Çınkır'ı kutlayan İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, kendilerine hediye takdim etti.

01-10-201901-10-201901-10-201901-10-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.