KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezi Ortak Sınav Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı 1.Dönem Merkezi Ortak Sınavları 26-27 Kasım 2014 tarihlerinde ülkemiz genelinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde aynı anda yapıldı.
Merkezi Ortak Sınav Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlimiz genelinde 283 sınav merkezinde 1609 salonda yapılan ve 22 557 8.sınıf öğrencisinin katılmış olduğu sınavlarda yaklaşık 5.000 öğretmen görev aldı. Sınavlar, sağlıklı, güvenli ve başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

 

Merkezi Ortak Sınav sorularını değerlendirmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un direktifleri doğrultusunda Temel Eğitimden sorumlu Müdür Yardımcısı Ertan Göl’ün başkanlığında 12 Şubat Toplantı Salonunda toplandı. Toplantıya, Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı Orhan Yıldırım, Temel Eğitim Şube Müdürü Mecit Topal ve Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T.C İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce öğretmenlerinden oluşan değerlendirme komisyonu katıldı.

 

Yapılan toplantıda merkezi sınav yapılan Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T.C İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce olmak üzere altı temel ders öğretmenleri her derse ait sınavda sorulan soruları tek tek incelediler.


Toplantıda konuşan Ertan Göl “Merkezi Ortak Sınavları çok önemsediklerini, sınavın il genelinde başarıyla gerçekleştirildiğini, sınavda sorulan soruları ilgili alan öğretmenleri ile birlikte tek tek incelediklerini, soruların öğrenci kazanımları ile ilişki durumlarının birebir değerlendirildiğini ve durumun bir rapor halinde Milli Eğitim Bakanlığına bildirileceğini, ayrıca sınav sonuçları açıklandıktan sonra da kazanımların gerçekleşme düzeyi ile ilgili olarak da değerlendirme çalışmalarına devam edeceklerini” söyledi. 


Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.