KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman başkanlığında ilimiz genelinde görev yapan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürleri ve Müdür Yardımcılarının katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.
MESLEKİ EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI

MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonu'nda Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Müdür Yardımcımız Zekeriya Kahveci'nin koordinasyonunda yapılan toplantıya İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman'ın yanında Müdür Yardımcılarımız Akif Bulut, Halit Demirtaş, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Şerif Irmak, ilimiz genelindeki ilçelerimizde görev yapan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürleri ve Müdür Yardımcıları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, okul müdürlerine hitaben ilimizdeki eğitim çalışmalarında kısa zamanda güzel mesafeler kat ettiklerini belirterek, "Bunlar sizlerin sayesinde oluyor. Bu yüzden hepinize çok teşekkür ederim." diye konuştu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, Bakanlığımız aracılığı ile mesleki eğitime verilen büyük önem ve değerin meyvelerini vermeye başladığını, bu sayede meslek liselerimizdeki öğrenci sayısının büyük bir oranda arttığını kaydederek sözlerini şöyle sonlandırdı: "Akademik başarısı olmayan öğrencilerimizin de farklı farklı yetenekleri vardır. Biz bu öğrencileri asla kaybetmek istemiyoruz, aksine onları yeteneklerine göre değerlendirmek ve vatanımıza faydalı bir birey olarak yetiştirmek istiyoruz. Bu işte en büyük görev ise sizlere düşüyor. Sizlerin dokunuşuyla bir çocuk bile hayata sıkı sıkıya tutunursa ülkemiz ve insanlık adına büyük bir başarı demektir. Bu konuda gayret etmenizi, bu yolda yaşadığınız sorunları da bizimle birlikte çözmenizi istiyoruz."

İl Millî Eğitim Müdürümüzün konuşmasının ardından Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Müdür Yardımcımız Zekeriya Kahveci tarafından gerçekleştirilen sunumla birlikte 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının değerlendirilmesi, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılına hazırlık ve planlama çalışmaları yapıldı.

18-08-202218-08-202218-08-202218-08-202218-08-202218-08-202218-08-202218-08-2022

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.