KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim okulları 2023 Eğitim Vizyonu ve öğrenci başarısı toplantısı yapıldı.

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Sait Kırmacı Toplantı Salonunda, Mesleki ve Teknik Eğitim okul/kurumlarını geliştirmek amacıyla yapılan istişare toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal YILMAZ başkanlığında İl Milli Eğitim Şube müdürü Mustafa DURAN, İlgili İlçe Şube Müdürleri ve okul müdürlerinin katılımı ile yapıldı.
Mesleki ve Teknik Eğitim okulları 2023 Eğitim Vizyonu ve öğrenci başarısı toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, “Meslek liselerimizde kaliteyi yakalamak için “Meslek Lisesi memleket meselesi” sözü ve sloganının içini doldurmak mecburiyetindeyiz."

 

Dünyanın neresinde olursa olsun başarılı olmak için ya da bir ülkenin kalkınması için olmazsa olmaz temel iki unsuru vardır. Bunlardan bir tanesi eğitim, diğeri de üretimdir. Üretim işi deyince aklımıza ilk olarak meslek grupları geliyor. Her alanda elbette üretim olacaktır ama Meslek Liselerimizin her alanda yetiştireceği öğrencilerde daha nitelikli, daha kaliteli, daha yarışabilir üretimi sağlamış olacağız. 2023 eğitim vizyon Belgesinde mesleki eğitimle ilgili çok umut verici konular var. Onun için 2023 vizyon belgesini içinize sindire sindire okumalısınız ”dedi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa DURAN 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde belirtilen Mesleki ve Teknik Eğitim ile Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Görünümü konusunda sunum yaparak açıklamalarda bulundu.  Ayrıca Öğrenci Başarı ve Devam-Devamsızlık durumları ile ilgili bilgi verdi.

 

 

02-01-2019

02-01-201902-01-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.