KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürü Akkurt´un, öğrencilere mesajı

Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının 9 Haziran itibariyle bittiğini ifade ederek; Kahramanmaraş’ta 300 bin civarında öğrencinin karne aldığını söyledi. 
Millî Eğitim Müdürü Akkurt´un, öğrencilere mesajı

Karne alan öğrencilerden başarılı olanların iyi bir tatili hak ettiğini ifade eden Akkurt, karnesinde zayıf notu olan öğrenciler için her şeyin sonu olmadığını belirtti.

Milli Eğitim Müdürü Akkurt, “Ben öncelikli olarak başarılı olan öğrencilere başarı dileklerimi iletiyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum. İkinci olarak kırıkları olanlar için ise dünyanın sonu değil. Hayat bize her zaman farklı farklı imkân ve fırsatlar veriyor. Bunu tekrar toparlama şansına, fırsatına sahibiz. Bunu toparlarken de doğru bir karar vermemiz ve bunu kendi içimizde karara bağlayıp ona göre değerlendirmemiz gerekiyor. Hiçbir şey kendimizi sıkıntıya sokacak problem yaşamamıza neden olacak bir süreci gerektirmiyor. Ama kendimize imkân ve fırsat verip; nasıl bu notların kötü olmasına neden olan biziz, iyi olmasını da yine biz sağlayabiliriz” dedi.

Başarılı olan öğrencilerin, keyiflerine göre tatil yapmalarını, yeni eğitim ve öğretim dönemine de kazası belasız başlamalarını dileyen Akkurt, zayıfı olan öğrencilerin de yaz tatilini iyi bir fırsat olarak değerlendirip bol bol okuma yapmalarını tavsiye etti.

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.