KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLÎ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ TANITIM PROGRAMI MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Millî Savunma Üniversitesi öğretmenleri tarafından Müdürlüğümüz M. Said Kırmacı Toplantı Salonu'nda öğrenci ve öğretmenlerimize yönelik Millî Savunma Üniversitesi tanıtım programı gerçekleştirildi.
MİLLÎ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ TANITIM PROGRAMI MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

            Millî Savunma Üniversitesi Balıkesir Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğretmenleri Teğmen Mehmet Girgen ve Yüzbaşı Alaeddin Yiğit'in tanıtım sorumluları olarak görev yaptığı Millî Savunma Üniversitesi tanıtım programına İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Mustafa Yılmaz, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Kenan Abacı, öğrenci ve öğretmenlerimiz katıldı.

            Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Müdürümüz Yusuf Kahraman, sevdiği işi yapan insanların, hayatta mutlu olan insanlar olduğunu belirterek, "Sonra sevdiği işi yapan insan başarılı da olur. Bizler öğrencilerimizi bilimsel olarak sağlıklı bir şekilde yönlendirmek istiyoruz. İnsanlarımıza bakın, birçoğunun suratı asık, yüzü gergin. Aslında bu mutsuzluğun kökeninde birçoğunun sevdiği işi yapmaması vardır. Bunlardan dolayı da mutsuzlar." diye konuştu.

Öğretmenlerin öğrencilerini yönlendirmelerinin çok önemli olduğunun altını çizen İl Müdürümüz Yusuf Kahraman, "Onlara küçük bir dokunuşumuz, belki onların hayatını belirleyecek. Bakın öğrencilik hayatımıza döndüğümüzde muhakkak bir öğretmenimizin bize dokunduğunu görürüz. Bizler de bugün küçük bir dokunuşla en azından bir öğrencimizin hayatını güzelleştirebiliriz. Belki bizim için küçük bir dokunuş olabilir ama hizmet verdiğimiz, emek verdiğimiz, rehberlik ettiğimiz öğrencilerimiz için bu dokunuş çok büyük anlam ifade edebilir." şeklinde konuştu.

İl Müdürümüz Yusuf Kahraman, son olarak şunları kaydetti: "Yapacağımız rehberliği önemsiyor ve destekliyoruz. Bu kapsamda hem sizleri birinci elden bilgilendirmek hem de farklı boyutlarıyla kıyaslamalar yapabilmek amacıyla Balıkesir'den gelen Millî Savunma Üniversitesi öğretmenlerimize 'hoş geldiniz' diyor, yapacakları bilgilendirmeler için şimdiden teşekkür ediyorum. Umarım bu tanıtım programı sayesinde toplumda huzurlu, mutlu, yaptığı işi seven, bundan dolayı da yüzü gülen insanlarımızın ülkemizin savunma birimlerinde görev yaptığını görürüz."

İl Müdürümüzün konuşmasının akabinde Millî Savunma Üniversitesi Balıkesir Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğretmeni Teğmen Mehmet Girgen'in Millî Savunma Üniversitesi tanıtım sunumunu gerçekleştirmesi ile program son buldu.

09-12-202109-12-202109-12-202109-12-202109-12-202109-12-202109-12-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.