KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğünden YGS ve LYS Semineri

Milli Eğitim Müdürlüğünden YGS ve LYS Semineri

Son dönemde eğitimde başarı grafiği yükseliş gösteren Kahramanmaraş’ta daha iyi bir konum yakalamak amacıyla İl Millî Eğitim Müdürlüğünce başlatılan çalışmalar hızla devam ediyor.

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Özel Doğu Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle Eğitim Uzmanı Süleyman Beldelioğlu (Bonus Hoca) tarafından Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde 12. Sınıf öğrencilerine yönelik “YGS ve LYS’de Başarılı Olma Yöntemleri” konusunda eğitim semineri verildi.

Eğitim Uzmanı Süleyman Beldelioğlu seminer öncesi İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’u ziyaret ederek eğitim adına bilgi alışverişinde bulundu. Buradan ayrılan Beldelioğlu Onikişubat İMKB Süleyman Demirel Fen Lisesi ve Dulkadiroğlu Fatih Anadolu Lisesini ziyaret etti ve orada öğrencilerle bululaşarak bilgiler verdi

Eğitim Uzmanı Süleyman Beldelioğlu, “YGS ve LYS’de Başarılı Olma Yöntemleri”  konulu seminerini YGS soru tipine uygun çalışma yöntemleri, LYS soru tipine uygun çalışma yöntemleri, Dersi dikkatli çalışma yöntemleri, Dersi dikkatli dinleme yöntemleri, Etkili konu tekrarları yöntemleri, Etkili akılda tutma yöntemleri, Pratik öğrenme yöntemleri, Beyin temelli öğrenme yöntemleri, Plan ve programlı çalışmanın önemi, Yüksek performans kuralları, Dikkat eksikliği nedir? , Fonksiyonel dikkat eksikliği, Akademik dikkat eksikliği ve çözümleri, Dikkati yönetememe ve stratejik dikkat sorunları ve çözümleri, Sınav konsantrasyonu, Ders konsantrasyonu, Motivasyonu sağlamak ve korumak , Sınav kaygısı ve başa çıkma yöntemleri, Sınav stresi ve başa çıkma yöntemleri ana başlıkları altında değişik anekdotlar vererek anlattı.

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Süleyman Beledioğlu, “Bilgiyi öğrendiğimiz koşullarla sınav koşulları ne kadar benzer ise başarı o kadar artar. Hedeflerinizin ve hayallerinizin peşinden koşun o zaman daha başarılı olacaksınız” dedi

 

“YGS ve LYS’de Başarılı Olma Yöntemleri” seminerine İl Millî Eğitim Müdüür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yunus Haskılıç, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Sületman Dal, H.Emre Gökşen Ortaöğretim kurum müdürleri, okulların rehber öğretmenleri, Dulkadiroğlu ve Onikişubat İlçelerindeki okuların 12. Sınıfında okuyan öğrenciler katıldı.

 

25-12-201525-12-201525-12-201525-12-201525-12-201525-12-201525-12-201525-12-201525-12-201525-12-201525-12-2015

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.