KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Özel Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı

Milli Eğitim Müdürü Özel Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Milli Eğitim Müdürlüğü M. Said Kırmacı toplantı salonunda Dulkadiroğlu ve Onikişubat İlçesinde bulunan Özel Okul Müdürleriyle bir araya gelerek ‘’ Özel Okullarda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve Bilgilendirme’’ konusunda toplantı gerçekleştirildi.

 

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Mili Eğitim Şube Müdürü Zekeriya Kahveci, Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı Cengiz Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Özel Öğretim Şube Müdürleri ve Özel Okul Kurucu Temsilcileri ve Müdürleri katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt; “ Özel Okul Müdürlerimizle ilk olarak sene başında bir toplantı yapılmıştı. Ben bu toplantıya çok istememe rağmen katılamamıştım. Bugün ki toplantıda siz değerli özel okul kurucu temsilcileri ve Özel Okul Müdürlerimiz ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Maarif Müfettişleri Başkanımız Fevzi Küçük, Özel Öğretim Kurumlarına bakan Müdür Yardımcımız Zekeriya Kahveci ve Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı Cengiz Doğan, İlçe Milli Eğitim Özel Öğretim Şube Müdürlerim buradalar. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizim sizlere hatırlatacağımız mevzuatları sizlerin dikkate alması, sizlerin karşılaştığınız sorunları bizlere anlatmanız açısında yararlı bir toplantı olacağından hiç kuşkum yok. Bu toplantı ilimizin eğitim ve öğretimine katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Toplantıya katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Daha sonra söz alan Maarif müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük; “ Okul Müdürlerimizin okullarının tüm iş ve işlemleri ile ilgilendiklerinden daha fazla eğitim ve öğretim hususları ile ilgilenmeleri gerekiyor. Okul Müdürleri öğretmenlerinin ders denetimlerini yapmalı, onlar kendi branşlarıyla ilgili öğretim programlarını biliyorlar mı, programların planlamasını yapıyorlar mı, kullandıkları kaynak üzerinden ölçme-değerlendirme yapıyorlar mı, neyi ölçüp neyi değerlendirdiklerini biliyorlar mı, sınavlarda sordukları soruların hangi öğrenme alanından ve hangi kazanımdan alındığını biliyorlar mı, değerlendirme ölçeklerini hazırlıyorlar mı, sınavın sonunda analiz raporu hazırlıyorlar mı? Okul Müdürlerimiz bu eğitim öğretim faaliyetlerini denetlemelidir. Derslikler birer konferans salonu haline getirilmemelidir” dedi.

 

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Kahveci ise ‘mevzuatla ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar’ hakkında bir sunum yaptı.

 

Toplantının son konuşmasını Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı Cengiz Doğan yaptı. Sayın Doğan konuşmasında “Bakanlığın taslak çalışmasına göre özel okulların; fiziki standartlar, yönetim ve organizasyon, eğitim öğretim süreçleri ve destek hizmetleri olmak üzere 4 başlıkta değerlendirilerek A, B, C veya D kategorilerinden birine yerleştirilmesinin planlandığını belirtti. Genel itibari ile söz konusu çalışmaların okulların kalitesinin arttırılmasında önemli bir adım olacağını, özel okul kurucu temsilcilerimizin bu hususta erken davranarak üst kategorilerde yer alabileceklerdir” dedi.

 

Kurucu temsilcisi ve okul müdürlerinin sorularının cevaplanmasından sonra Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük ’ün iyi dilek ve temennileriyle toplantı sona erdi.

 

25-12-201525-12-201525-12-201525-12-201525-12-201525-12-2015

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.