KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERİMİZDEN MASKE ÜRETİMİ

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Sevim Şİrikçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi maske üretimine başladı.
ÖĞRETMENLERİMİZDEN MASKE ÜRETİMİ

Millî Eğitim Bakanlığımızın "Meslek liselerinde temizlik malzemelerinden sonra yeni tip korona virüs önlemleri kapsamında ayda 2 milyon cerrahi maske üretilecektir." kararının ardından Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Sevim Şirikçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, maske üreten okullar arasına dâhil oldu.

Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde eş güdüm hâlinde üretilen hijyenik maskeler, kurumların acil ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikyedir. Okul yönetimi, öğretmenler ve personel tarafından gönüllülük esasına göre üretilen hijyenik maskelerin görevlerine devam etmek zorunda olan kurumların acil maske ihtiyacına çözüm olması hedefleniyor. Okullarda tamamen hijyenik ortamda üretilen maskelerden günde ortalama 8 bin tane üretiliyor.

Çalışmalarına devam eden okulumuzu Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt ile birlikte ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz çalışmalarla ilgili "Birçok okulumuzda maske ve dezenfektan üretimi yapıyoruz ve salgın bitene kadar bu üretimlerimiz devam edecektir." ifadelerini kullandı.

17-04-202017-04-2020

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.