KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi Verildi

Dulkadiroğlu ve Onikişubat İlçesinde bulunan Okul Müdürlerine 6331 Sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Konusunda, İl Millî Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Koordinatörü Mehmet Üzüm Tarafından İl Millî Eğitim Müdürlüğü M. Sait Kırmacı Toplantı Salonunda Eğitim Verildi.  
Okul Müdürlerine İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi Verildi

“Tüm mesleklerde çalışanların bedensel, ruhsal ve sosyal yönden iyilik hallerinin en üstün düzeyde tutulması, sürdürülmesi ve geliştirilmesi çalışmalarına İş Sağlığı, İşyerinde işin yürütülmesi ile ilgili olarak meydana gelen tehlikelerden, kazalardan sağlığa zarar verebilecek şartlardan korunmak ve daha iyi bir iş ortamı oluşturmak için yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalara ise İş Güvenliği denir.”

 

Bu kanunun amacı; İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülüklerini düzenlemektir.” diyerek eğitime başlayan İl Millî Eğitim Müdürlüğü İSGB, İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Birimi Koordinatörü Mehmet Üzüm; Çalışanların tehlike ve sağlığı bozucu nedenlere karşı korunması, Acil durum planları, Yangınla mücadele ve ilk yardım planları, Okullarda görülen çeşitli kazalar, Okullardaki Güvensiz Ortamlar, İşverenin genel yükümlülükleri ve Risk analizlerinin yapılması v.b. konularda bilgiler verdi.

 

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.