KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARIMIZDA DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI

Tüm dünyaya yayılan koronavirüs (Covid-19) enfeksiyonu ve diğer solunum virüslerinin neden olduğu solunum yolu hastalıklarından korunmak amacıyla, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünce tüm okul ve kurumlarda hijyen uygulamaları başlatıldı.
OKULLARIMIZDA DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI

Bakanlığımız'ın koronavirüs önlemlerine ilişkin uygulama başlattığını ve kentin 11 ilçesinde bulunan okullarda dezenfekte çalışmalarının hızlı bir şekilde başladığını belirten İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Cemal Yılmaz, "Korona virüsünden korunmayla ilgili bakanlığımızın belirlemiş olduğu okullarımızda uygulamamız gereken bir program var. Bakanlığımız bize bildirdi. Hafta başından itibaren başlamıştık.

Bugünden itibaren de şu anda 11 ilçemizde bütün okullarımızda dezenfekte çalışmaları hızlı bir şekilde başlatıldı. Bu sürekli tekrar edecek. Korona virüsten korumayla ilgili ilimizde öğrencilerimizde herhangi bir durum söz konusu değil.

Zaten sorun olmaması için de tedbir alıyoruz. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizim kendi imkanlarımızı genel ve yerel imkanları kullanmak suretiyle bütün okullarımızda en taşradaki köy okulumuzdan şehir merkezindeki okulumuza kadar dezenfekte çalışmalarını hızlı bir şekilde başlattık.

Bununla ilgili bağımsız bir grup kurduk. Bu grupta günlük dakika dakika nerede ne çalışma yapılıyor eksi noksanlık neler onları tamamlamak için hızlı bir şekilde çalışıyorlar. İnşallah hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadan bu süreci atlatacağız. Çalışmalarımız yoğun ve ciddi bir şekilde devam edecek" ifadelerini kullandı.

12-03-202012-03-202012-03-202012-03-2020

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.