KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızda “TUBİTAK Bilim Fuarı” Açılışı Yapıldı

Kadriye Çalık Anadolu Lisesi, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ve Andırın Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulunda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK)  Bilim fuarı düzenlendi.
Okullarımızda “TUBİTAK Bilim Fuarı” Açılışı Yapıldı

Kadriye Çalık Anadolu Lisesi öğrencileri TÜBİTAK tarafından desteklenen bilim fuarına hazırladıkları 33 projeyi okullarında sergilediler.

 

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Coğrafya, Fizik, Biyoloji alanlarında olmak üzere toplamda 25 proje sergilendi. Kahramanmaraş’ a ait yöresel ürünlerin de tanıtıldığı fuarda, projelerde yer alan öğrenciler çeşitli görsellerle çalışmalarını gelen misafirlere tanıtıldı. 

 

Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri tarafından birbirinden ilgi çekici 26 proje sergilendi. Fuarda dikkat çeken birbirinden farklı projeler, projede görev alan öğrenciler tarafından katılımcılara tanıtıldı. 

 

Açılış programlarına; il ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, Arge çalışanları ve öğrenciler katıldı.

 

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.