KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖNEMLİ DUYURU!!! ÖZEL EĞİTİME İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN ORTAK SINAV TEDBİRİ

Temel eğitimden orta öğretime geçiş uygulamaları kapsamında 2015-2016 eğitim öğretim yılı Birinci döneminde yapılacak olan ortak sınavlarda özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin engel durumlarına uygun hizmet alabilmeleri ve bu öğrencilerin bilgilerinin sisteme işlenmesi amacıyla; okul müdürlüğünün/velinin, bağlı bulunduğu Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüne müracaat etmesi zorunludur. Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin velileri, çocuklarının bu durumlarıyla ilgili işlemlerini en geç16.10.2015 Cuma günü mesai bitiminde tamamlamaları gerekmektedir.
ÖNEMLİ DUYURU!!! ÖZEL EĞİTİME İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN ORTAK SINAV TEDBİRİ

ÖNEMLİ DUYURU - 2015-2016 Ortak Sınavlar Sınav Tedbiri

 

Temel eğitimden orta öğretime geçiş uygulamaları kapsamında 2015-2016 eğitim öğretim yılı Birinci döneminde yapılacak olan ortak sınavlarda özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin engel durumlarına uygun hizmet alabilmeleri ve bu öğrencilerin bilgilerinin sisteme işlenmesi amacıyla; okul müdürlüğünün/velinin, bağlı bulunduğu Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüne müracaat etmesi zorunludur. 
         Okul Müdürlüğü, velinin görüşünü de alarak öğrencilerin sınav hizmetiyle ilgili olarak Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüne yönlendirilmesinden ve takibinden birinci derecede sorumludur. 
Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde yapılacak işlemlerde özel eğitim ihtiyacı olan öğrencinin, (evde ve hastanede eğitim hizmeti alanlar hariç) kendisinin de bulunması gerekmektedir.   
 Sınavlarda öğrenciler için gerekli tedbirlerin alınabilmesi için; öğrenci velisi tarafından “Özürlü/Engelli Sağlık Kurulu Raporu”, ”Özürlü/Engelli Kimlik Kartı” veya “özürlü/engelli bilgisinin işlendiği nüfus cüzdanı”ndan biriyle süreğen hastalığı olan öğrenciler için ise sağlık raporunun aslı veya onaylanmış örneğiyle Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüne başvuru yapılması gerekmektedir. 
           Belirtilen belgelerin aslı, noter tasdikli örneği veya belgeyi düzenleyen ilgili makamca “Aslı gibidir” onayı olanların dışında herhangi bir rapor veya belge kabul edilmeyecektir. Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlükleri tarafından, MEBBİS-RAM Modülü’ne işlenen bilgiler doğrultusunda sınav hizmeti verilecektir. Başvuru yapıldıktan sonra başvurunun sisteme işlendiğine dair belge öğrenci velisi tarafından Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevlisinden alınacaktır. Sistemde bilgileri yer almayan öğrencilere bu hizmet verilemeyecektir. 
          Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin velileri, çocuklarının bu durumlarıyla ilgili işlemlerini en geç 16.10.2015 Cuma günü mesai bitiminde tamamlamaları gerekmektedir.

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.