KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ TEKİR İMAM HATİP ORTAOKULU VE TEKİR ANADOLU İHL'NİN AÇILIŞI YAPILDI

Onikişubat Belediyesi tarafından Tekir Mahallemize yaptırılan Onikişubat Belediyesi Tekir İmam Hatip Ortaokulu ve Tekir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin açılışı gerçekleştirildi.
ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ TEKİR İMAM HATİP ORTAOKULU VE TEKİR ANADOLU İHL'NİN AÇILIŞI YAPILDI

Açılış törenine Kahramanmaraş Valimiz Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Milletvekilleri Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal ve Sefer Aycan, Onikişubat Belediyesi Başkanı Hanefi Mahçiçek, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, Tekir Mahallesi Muhtarı Ali Akkoyun, kurum ve kuruluş temsilcileri ve halkımız katıldı.

Açılış töreni, saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başladı.

Akabinde Tekir Mahallesi Muhtarı Ali Akkoyun, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, Onikişubat Belediyesi Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraş Milletvekilleri Sefer Aycan, Mehmet Cihat Sezal ve Habibe Öçal açılış konuşması yaparak yeni yapılan okulun Tekir Mahallesi için hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundular.

Açılış konuşmalarının ardından Kahramanmaraş Valimiz Ömer Faruk Coşkun ve protokol üyeleri, 17 derslikli okulun açılışını yaparak okulu gezdiler.

Valimiz Ömer Faruk Coşkun, okul gezisi esnasında öğrencilerle yaptığı sohbette, "Sizlerin nezih ve donanımlı eğitim yuvalarında en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Kahramanmaraş olarak okullarımızın fiziki yeterliliğini her geçen gün daha da üst noktaya taşımak için gayret ediyoruz. Okulumuz, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi ve çocuklarımızı yetiştirmede önemli bir eğitim kurumu olarak hizmet edecektir. Bu vesile ile okulumuzun Tekir Mahallemize ve ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

Onikişubat Belediyesi Tekir İmam Hatip Ortaokulu ve Tekir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin eğitim ve öğretime kazandırılmasında emeği olan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek'e teşekkür ederek, "İlimizde eğitim adına yapılan çalışmalardaki katkılarından dolayı emeği geçen tüm belediyelerimize, hayırsever iş insanlarımıza ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza şükranlarımı sunuyorum." dedi.

27-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-2022

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.