KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ'NDEN 400 ADET TABLET BAĞIŞI YAPILDI

Uzaktan eğitim sürecinde ihtiyacı olan öğrencilerimiz için tablet bağışları devam ediyor. Bu kapsamda Onikişubat Belediyesi tarafından Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağışlanan 400 adet tablet, ihtiyacı olan öğrencilerimize dağıtılmaya başlandı.
ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ'NDEN 400 ADET TABLET BAĞIŞI YAPILDI

Vali Hilmi Tolun Ortaokulu'nda yapılan protokol imza töreninde 400 adet tablet bilgisayarın, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere Onikişubat Belediyesi Başkanı Hanefi Mahçiçek tarafından Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Bulut'a teslim edilmesinin ardından dağıtımına başlandı. Protokol törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, Onikişubat Belediyesi Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraş Milletvekili Cihat Sezal, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Bulut ve kurumların diğer sorumluları katıldı.

EBA Canlı Ders, EBA Portalı, EBA TV ve diğer internet tabanlı eğitim uygulamalarına erişimi olmayan dezavantajlı öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması ve eğitim olanaklarından uzak kalmamaları amacıyla yapılan tablet bilgisayar bağış protokolünde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, "Uzaktan eğitim sürecini yaşadığımız şu günlerde eğitim öğretim için en önemli ve en çok ihtiyaç duyulan eğitim materyali, öğrencilerimiz için tablettir. En çok ihtiyacımızın olduğu bir zamanda bu yardımın ve desteğin gelmesi, çok yerinde ve anlamlı olmuştur. Bu bakımdan Onikişubat Belediyemizin bu bağışı, 400 öğrencimizin daha öğretmenlerini doğrudan kesintisiz bir şekilde dinlemelerine fırsat verecektir." diye konuştu.

Başkan Hanefi Mahçiçek'in bundan önce de eğitime katkılar verdiğini belirten Müdürümüz Cemal Yılmaz, "Yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz ve bundan sonra da desteklerinin artarak devam edeceğini ümit ediyoruz. Çünkü biz başkanımızın ifade ettiği gibi insana yatırım yapıyoruz." dedi.

Hemen hemen herkesin bildiği, Türkiye'nin yetiştirdiği en mümtaz mimarlardan biri olan Turgut Cansever'in, "Mekânları imar eder, nesilleri ihmal ederseniz; ihmal ettiğiniz nesil, imar ettiğiniz mekânları tarumar eder." şeklinde meşhur bir sözü olduğunu ifade eden Müdürümüz Cemal Yılmaz, "Onun için mekânlara yatırım yapmak kıymetlidir ama o mekânları iyi imar ettiğimiz gibi onları tarumar etmeyecek nesilleri de ihmal etmememiz gerekiyor. Bu bakımdan insana yapılan yatırım en kıymetli ve en kalıcı yatırımdır. Bu çerçevede bu çok anlamlı bir destektir. Belediyemizin desteği 400 değil 4 bin tane de olsa biz bir saat içerisinde öğrencilerimize ulaştırma teminatını veriyoruz. Belediyemize bu bağış için velilerimiz ve eğitim camiası adına şükranlarımızı sunuyoruz." diyerek sözlerine son verdi.

Onikişubat Belediyesi Başkanı Hanefi Mahçiçek ise, "Bu ülkenin en önemli sektörü eğitim sektörüdür. İyi bir insan olabilmenin yöntemi ve metodu eğitimdir. Ülkemizin insan yetiştirmek adına en önemli faktörü olan milli eğitimimize çok ciddi yatırımlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Belediyemizin kendi imkânları ile ihtiyacı olan öğrencilerimize ulaştırılmak üzere 400 adet tablet bilgisayar bağışını gerçekleştiriyoruz. Eğitim ile ilgili yaptığımız çalışmalara İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Onikişubat Kaymakamlığımız ve öğretmenlerimiz de ciddi katkı verdiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan böyle de beraberce çalışmaya devam edeceğiz. Tabletlerin öğrencilerimizin başarılarına katkı vermesini temenni ediyorum." dedi.

Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, uzaktan eğitimin bazılarının söylediği gibi evde kolayca yapılan bir eğitim olmadığını, öğretmenlerin okulda yapılan eğitimden çok daha fazla gayret sarf ettiklerini belirterek, "Bazı öğretmenlerimizin, tableti olmayan öğrencilerimiz için ev ev dolaşarak ödev verip ödev kâğıtları topladıklarına bizzat şahit oldum. Ama eğitim öyle bir şey ki ne öğrenciye ne veliye tek başına bırakılamayacak kadar önemli bir olay. Pandemi sürecinde çok fedakârca görev yapan öğretmen arkadaşlarımıza ben sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum." sözlerini kaydetti. Onikişubat Belediyesi'nin eğitimin en büyük destekçilerinden biri olduğunu ifade eden Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, "Bugün de burada yeni büyük bir desteği daha görüyoruz. 400 tane öğrencimizin uzaktan eğitim sorununu çözmüş olacağız. Ben başta Hanefi Başkanımız olmak üzere destekte bulunan diğer hayırseverlerimizin hepsine huzurlarınızda teşekkür ediyorum." dedi.

            Son olarak Kahramanmaraş Milletvekili Cihat Sezal ise şunları söyledi: "Biz zor zamanlarda kendi içimizde, kendi milletimizde, kendi toplumuzda aynı zamanda tüm dünya ülkeleriyle birlik ve beraberlik içerisinde Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin desteğiyle ve gayretiyle tüm dünyaya destek olan bir ülke konumuna geldik ve bu, tüm dünya tarafından da takdirle karşılandı. Bunun bir örneğini de şu anda Kahramanmaraş'ta Onikişubat Belediyemiz ile Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında yapılan protokolle görüyoruz. Belediyemiz, kendi gücüyle veya imkânı olan vatandaşların vasıtasıyla tablet eksiği olan öğrencilerimize 400'e yakın tablet hediye edecek. Biz kendisine eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz."

            Konuşmaların ardından bağış için verilen 400 adet tablet bilgisayarın, ihtiyacı olan öğrencilere dağıtımı yapılmaya başlandı.

05-01-202105-01-202105-01-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.