KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu 2021 Yılı Kontenjanları

Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu 2021 Yılı Kontenjanları

Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu 2021 Yılı Kontenjanları

    Millî Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursları Yönetmeliğinin 8 inci maddesinde il/ilçelerin nüfuslarına göre açılabilecek özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarının sayıları ve kurs açılışları ile ilgili düzenlemeler yapılmış olup, Türkiye İstatistik Kurumunca tespit edilen il/ilçe nüfus sayıları esas alınarak hazırlanan özel motorlu taşıt sürücüleri kursları 2021 yılı il/ilçe kontenjanları, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün ilgi (c) yazısı ekindeki tabloda il ve ilçelerin genel nüfus sayıları, ilçede açılan toplam kurs sayısı, işlemleri devam eden kurs sayısı ve ilçedeki boş kontenjanlar belirlenmiştir.

    Başvuru ekranı (https://ookgm.meb.gov.tr) 25 Mayıs 2021 Salı günü saat 10.00'da açılacak olup Başvuru ekranı 31 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 16.00'da kapatılacaktır. Başvuru ve başvuru sonrası işlemler ilgi (b) Yönetmeliğin 8 inci maddesi hükümlerine göre sırasıyla gerçekleştirilecek ve başvuru işlemlerinde herhangi bir gecikmeye sebebiyet verilmeyecektir.

- MTSK 2021 Yılı Başvuru İşlemleri konulu resmi yazıya ulaşmak için lütfen bağlantıya tıklayınız.

- Türkiye geneli MTSK Kontenjanlarını gösteren tabloya ulaşmak için lütfen bağlantıya tıklayınız.

MTSK Kurum Açma Müracaat İşlemlerine İlişkin Takvime ulaşmak için lütfen bağlantıya tıklayınız.

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. No1 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.