KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik Ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Danışma Kurulu Toplandı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünce 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Rehberlik Ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Kurulu Sene Başı Toplantısı Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt Başkanlığında toplanarak Gündem Maddelerini değerlendirdi.
Rehberlik Ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Danışma Kurulu Toplandı

Değerlendirme toplantısına İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Ramazan Balkis, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Yunus Haskılıç, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Rehberlik Araştırma Müdürü Ahmet Bülbül, Elbistan Rehberlik Araştırma Müdürü Vefa Buğday, , diğer ilçelerin ilgili şube müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı.

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt yaptığı açılış konuşmasında toplantının başarılı geçmesi ve sonucunun hayırlara vesile olması dileğiyle toplantıyı başlattı.

Toplantıda, Yeni Eğitim-Öğretim yılına ilişkin okullarda uygulanacak rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri yıllık çerçeve programlarının değerlendirilmesinden sonra aşağıdaki gündem maddeleri alınarak tek tek sonuca bağlandı

1-0ptik ortamda değerlendirilecek test ve envanterlerin görüşülmesi

2-Okul rehberlik servisi ziyaretlerinin görüşülmesi

3-2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı Psiko-eğitim çalışmalarının planlanması

4-Okul rehberlik yılsonu faaliyet raporları MEBBİS üzerinden girişlerin yapıldığından (Haziran ayındaki toplantıya yetişmediğinden) bu toplantıda görüşülmesi.

5-Özel eğitim hizmetleri konularının görüşülmesi

6-İlimizde ihtiyaç duyulan lise düzeyinde Özel Eğitim Sınıflarının sayılarının çoğaltılması ile ilgili çalışmaların yapılması.

7-İlçelerde Halk Eğitim Merkezleri tarafından ücretli öğretmenlere yönelik özel Eğitim Uygulama Kurslarının açılması ile ilgili iş ve işlemlerin takip edilmesi konusunun görüşülmesi.

8-Dilek ve Temenniler

05-10-201605-10-201605-10-2016

 

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.