KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Onikişubat Toplantı Salonunda yapıldı.
Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Toplantının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt yaptı. Akkurt, ‘’Toplantımıza Hoş geldiniz, ilimize ikinci Fen Lisesi onayının geldiğini müjdesini vererek, toplantının amacının son bir yılın değerlendirmesi olduğunu belirtti. Katılımcılara bir yıllık emeklerinden dolayı teşekkür ederek, ilimizden 469 öğretmen gittiğini ve ilimize 479 öğretmen geldiğini belirterek on fazla öğretmenle başarıların artarak devam etmesini temenni etti. 

 

Öğrenci ve velilerle birebir iletişim kurulduğu için rehberlik hizmetlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Akkurt, okullardaki rehberlik çalışmalarının daha fazla yoğunlaştırılması gerektiğini belirterek idarecilerden de bu konuda hassas davranmalarını istedi. İnternet ortamlarının güvenilir olmadığını vurgulayarak, öğretmenlerin facebook, twitter,… gibi sanal sitelerde mümkün olduğunca dikkatli yorumlar yapmaları gerektiğini hatırlattı. Mehmet Emin Akkurt katılımcılara söz vererek toplantıdan ayrıldı.

 

Toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi’nin konuşmasıyla devam etti. Şirikçi, okul ziyaretleri, “Dijital rehberlik’’, Görsel medyanın çocuklarda neden olduğu sıkıntılar konularına değinerek bunların önlenmesi gerektiğini vurguladı. Katılımcılara teşekkür etti.

 

Özel Eğitim ve Rehberlik Servisi Şube Müdürü Ramazan Balkis, çocukların sosyalleşmesi açısından veli eğitimlerine önem verilmesi gerektiğini belirtti.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.