KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ROBOTİK KODLAMA ATÖLYESİ AÇILIŞ TÖRENİ

Çeşitli kurum ve kuruluşlarla yapılan işbirliği sayesinde Şehit İlhan Güleç Anadolu Lisesinde tam donanımlı robotik kodlama atölyesinin açılışı gerçekleştirildi.
ROBOTİK KODLAMA ATÖLYESİ AÇILIŞ TÖRENİ

Bu atölyeler sayesinde Kahramanmaraş olarak 2023 Eğitim Vizyonunun temel amacına uygun olarak, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış bireyler yetiştirebilmeyi, öğrencilerimizi tüketen değil üreten bireyler olma yolunda geliştirmeyi ve çocuklarımızı erken yaşta kodlama eğitimi ile buluşturmayı hedeflemekteyiz.

Açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ; "Değerli müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz; bugün çok güzel bir işi gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Artık beden gücü ile yaptığımız her şeyin robotlar vasıtası ile yapıldığına şahit oluyoruz. Ülkemizde hızla değişen ve gelişen teknoloji sadece tüketen değil üreten bir nesil yetiştirmek için Bakanımız altyapı çalışmalarını hızla tamamlıyor. Biz de Kahramanmaraş olarak elimizden gelen gayreti göstererek gerek devletimizin imkanları gerek sivil toplum kuruluşlarımız ve çözüm ortağımız olabilecek kurum ve kuruluşların imkânlarını kullanarak bu yarışta geride kalmamaya gayret ediyoruz. Bu çerçevede bugün içinde bulunduğumuz Şehit İlhan Güleç Anadolu Lisesi içerisinde 20 diz üstü bilgisayar, 20 üst düzey arduino seti, 1 adet 3d yazıcı ve sınıf donanım malzemelerden oluşan donanımlı bir robotik kodlama atölyesini açılışını yapacağız. Yine bugün Onikişubat Şehitler Ortaokulu'na, Göksun Şehitler Anadolu Lisesi'ne ve Elbistan bilim Bilim Sanat Merkezine İleri düzey Arduino setlerini de burada dağıtacağız. Ar-Ge birimi Şube Müdürümüz ve ekibine göstermiş oldukları gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu çalışmanın ilimizdeki öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmasının ardından Onikişubat Şehit İlhan Güleç Anadolu Lisesi, Şehitler Ortaokulu, Göksun Şehitler Anadolu Lisesi ve Elbistan Bilim ve Sanat Merkezi müdürlerine robotik kodlama atölyesi kurulumu için 80 takım arduino eğitim seti, ileri düzey robotik kodlama seti, bilgisayar sandalyeleri ve 3 boyutlu yazıcıların teslimi yapıldı. Sonrasında Şehit İlhan Güleç Anadolu Lisesi bünyesinde hazırlanan Robotik Kodlama Atölyesi'nin açılışı gerçekleştirildi.

 

12-09-201912-09-201912-09-201912-09-201912-09-201912-09-201912-09-201912-09-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.