KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Saçaklızade Vakfından, Kürtül İlk-Ortaokuluna Giyecek Yardımı

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi (KADEP) Kapsamında, Saçaklızade Kültür Eğitimi ve Yardımlaşma Vakfı Tarafından Onikişubat Kürtül İlk-Ortaokulundaki vİhtiyaç Sahibi öğrencilere 150 adet bot, 150 adet mont yardımı yapıldı.    
Saçaklızade Vakfından, Kürtül İlk-Ortaokuluna Giyecek Yardımı

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi (KADEP) Kapsamında, Saçaklızade Kültür Eğitimi ve Yardımlaşma Vakfı Tarafından Onikişubat Kürtül İlk-Ortaokulunda İhtiyaç Sahibi öğrencilere 150 adet bot, 150 adet mont yardımı yapıldı. Onikişubat Kürtül İlk-Ortaokulunda yapılacak yardım nedeniyle bir program düzenlendi. İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, “Yardımı gerçekleştiren Saçaklızade Kültür Eğitimi ve Yardımlaşma Vakfı yetkililerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederken, öğrencilerden de çok çalışarak başarılı ve örnek birer öğrenci olmalarını istedi.”

  

Saçaklızade Kültür Eğitimi ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Ali Demirdöğen ise öğrencilere yönelik şu ifadeleri kullandı: “Allah katında en değerli şey insandır. Yaratılanların en üstünü insandır.  Allah dünyada ki bütün her şeyi insanların emrine vermiştir. Bizlerde insan olarak Ona layık olmalıyız. Ona yakışır işler yapmalıyız, birbirimizle kardeşçe geçinmeliyiz ve gerektiğinde yardımlaşmalıyız.  Bunları yapmak içinde bol bol kitaplar okumalısınız, derslerinize çalışarak ülkemize hizmet etmek için yarışmalısınız” dedi.

 

Bu konuşmalardan sonra İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birini Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi (KADEP) yardımlaşma değeri kapsamında, Saçaklızade Kültür Eğitimi ve Yardımlaşma Vakfı Tarafından Onikişubat Kürtül İlk-Ortaokulunda İhtiyaç Sahibi öğrencilere 150 adet bot, 150 adet mont yardımı yapıldı.

 

Kürtül İlk ve Ortaokulunda yapılan Giyecek yardımı dağıtımına; İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Saçaklızade Kültür Eğitimi ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Ali Demirdöğen, Saçaklızade Kültür Eğitimi ve Yardımlaşma Vakfı Kadın Kolları Koordinatörü Günnur Demir, Kürtül İlk-Ortaokulu Müdürü Tuncay Kılınç, Müdür Yardımcısı Ümit Göher, Zafer Çakır, İl Millî Eğitim Müdürlüğü KADEP Koordinatörü Ramazan Şişman ve okulda görevli öğretmenler ve yardımseverler katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.