KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Mıllış Nuri İlkokulu Merhamet Konusunda Örnek Bir Çalışma Gerçekleştirdi

Şehit Mıllış Nuri İlkokulu İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi tarafından hazırlanan ve il genelindeki okul/kurumlarda uygulanan Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi’nin Nisan ayı değeri;  Merhamet’ i öğrencilere vermek amacıyla örnek bir çalışma yürüttü. 
Şehit Mıllış Nuri İlkokulu Merhamet Konusunda Örnek Bir Çalışma Gerçekleştirdi

Etkinliğe, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Yunus Haskılıç, Mehmet İspir, Yahya Dertli, İl ARGE Biriminden Değerler Eğitimi Proje Koordinatörü Ahmet Bağcı katıldı.

 

Şehit Mıllış Nuri İlkokulu Müdürü Mehmet Ateş, okul rehber öğretmenleri Kamil Akyol’un ve Semiha Kurt’un koordinesinde Nisan ayının değeri olan “Merhamet’’i, öğrencilere kazandırmak için öğretmen ve öğrencileriyle yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Güçsüzlere, hastalara, yaşlılara ve küçüklere merhamet etmenin önemine dikkat çeken İl Millî Eğitim Müdürü ise yapılan çalışma ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı, “Bu gün burada Mıllış Nuri İlkokulu Müdürlüğümüzün daveti gereği burada bulunuyoruz. 3/C Sınıfı öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi tarafından hazırlanan ve il genelindeki okul/kurumlarımızda uygulanan Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi’nin Nisan ayı değeri olan Merhamet duygusunu pekiştirmek, canlı kılmak adına güzel bir faaliyet gerçekleştirmişler. Sokak hayvanlarının beslenmesinden başlayarak, hasta ziyaretleri, Mıllış Nuri’nin mezarının ziyaretine ek olarak bu kez de kuşların yumurtlama döneminde, onların yavrularını sağlıklı büyütmeleri düşünülerek kuş yuvaları yapılmış. Hazırlana yuvalar güvenli olması için ağaçların tepelerine asıldı. Bu etkinliği gerçekleştiren okul yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.