KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Şiir Şenliği"nde Sanat Sevgiyle Buluştu

Öz Derya Koleji tarafından “Şiir Şenliği” düzenlenen çeşitli etkinliklerle düzenlendi.


Programa, Şeref Konuğu Türk şiirinin “Dede Korkutu” Bahattin Karakoç, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, Bilim Sanat Merkezi Müdürü Ramazan Avcı, Okul Müdürleri, Öz Derya Koleji veli ve öğrencileri katıldı.

 

Öz Derya Koleji tarafından düzenlenen “Şiir etkinliği” nin Şeref konuğu, Türk şiirinin Dede Korkutu Bahattin Karakoç’tu. Karakoç şiir okuyan öğrencileri kutlayarak onlara övgü dolu sözler söyledi.

 

Şiir Şenliği Programı, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Nevzat Tarakçı yönetiminde, sunucu öğrenciler Esin Julia Rathert, Başak Karakozak’ın, “Bugün yüreğimiz hoplayacak, ruhumuz coşacak çünkü bugün burada Şiir Olacak, Tiyatro Olacak, Müzik Olacak, Yani Sevgi Olacak, Sevda Olacak, Aşk Olacak.

 

Sizler, sevgiye inanan güzel insanlar, bize inandınız, sevgi dolu yüreklerinizle buraya geldiniz. 

 

Sanata, sevgiye, aşka, sevdaya hoş geldiniz!

 

Siz sanat ve muhabbet sevdalıları, şiir iklimine, sevdalı sözcüklerle sevgi yudumlamaya,  şarkılarla coşmaya, tiyatrolarla gülmeye, duygulanmaya hoş geldiniz!

 

Sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyoruz. 

 

Gönlünüzde güller açsın, sevgi gülleri deriniz!” Sözleriyle başladı.

 

Programda büyük usta  Bahattin Karakoç’un “Ihlamurlar Çiçek Açtığı Zaman” şiiri de seslendirildi. Büyük coşkunun yaşandığı Öz Derya koleji “Şiir Şenliği” inde dinleyiciler şiire doydu. 

 

Türk şiirinin Dede Korkutu Bahattin Karakoç, öğrencileri sergiledikleri başarılarından dolayı kutladı ve çok güzel şiir okuduklarını, hatta profesyonel geçinerek şiir okuyan bazı kişilerden bile ileri düzeyde şiir okuduklarına dikkat çekerek  “Böyle bir programa katılmaktan çok mutlu oldum, başarılarınızın devamı için dua edeceğim” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, “Şiirin başkenti, şairin ve edebiyatın başkenti Kahramanmaraş’ta öğrencilerimiz için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. İlimizi eğitimin de başkenti yapmaya çalışıyoruz. Bu güzel programı düzenleyen okul yöneticilerimizi, velilerimizi ve bize güzel şiirler okuyan öğrencilerimizi kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Program sonunda öğrenciler ünlü Şair Türk şiirinin “Dede Korkutu” Bahaettin Karakoç ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’a birer buket çiçek takdim ettiler.

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.