KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sınav Stresiyle Başa Çıkma ve Sınav Motivasyonu” Semineri Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin katkılarıyla psikolog Adil Maviş tarafından “Sınav Stresiyle Başa Çıkma ve Sınav Motivasyonu” konulu seminer yapıldı.
“Sınav Stresiyle Başa Çıkma ve Sınav Motivasyonu”  Semineri Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Orta Öğretim Bölümünün organize ettiği Seminere İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Müdür yardımcısı Ahmet Akküncü, Mustafa Yılmaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Duran Doğan, İlçe Şube Müdürleri Süleyman Dal, Yunus Haskılıç, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Lise son sınıf öğrencileri ve öğrenci velileri katıldı.

 

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen “Sınav Stresiyle Başa Çıkma ve Sınav Motivasyonu” konulu seminerde İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt açılış konuşmasında, “Öğrencilerin hem sınava hem hayata hazırlamak için el birliği ile çalıştıklarını, eğitim seminerlerinin insan eğitiminde, değişiminde ve gelişiminde çok önemli bir yeri olduğunu, bu konuda ilimize teşrif eden Psikolog Adil Maviş beye ve ekibine bu güzel organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Psikolog Adil Maviş ise öğrencilere; “Sorunların çözümünde önemli olanın kişinin düşüncelerini özgür bırakması ve buna göre ihtiyaçlarını belirlemesi olduğunu ifade etti. İnsanın davranışlarının altında mutlu olmak ve başarılı olmak gibi iki önemli sebebin bulunduğunu, “Bir şeyi gerçekleştirmek istiyorsanız önce onun varlığına yeterince inanıp yatırım yapmalısınız. Hayallerinizi organize edebilmeyi keşfetmeli, öğrenmeyi eğlenceli hale getirmeyi bilmeniz gerekiyor” dedi.

 

Kişinin hayatını istediği şekle sokmasında terapinin önemli faydasının bulunacağını dile getiren Eğitim Psikoloğu Adil Maviş, müzik eşliğinde küçük bir terapi uygulaması gerçekleştirerek, insan hayatındaki olumlu yönde bazı değişmelerin görülebileceğini ifade ederek konuşmasını bitirdi.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.