KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SOSYAL UYUM ÇALIŞTAYI

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin 8 Ekim 2019 tarihinde birlikte düzenlediği "Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Personeline Yönelik Sosyal Uyum Çalıştayı" yapıldı.
SOSYAL UYUM ÇALIŞTAYI

Çalıştay'a Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Sıddık ŞİRİKCİ ve Ramazan Paksoy da katıldılar. Programda konuşan İl Müdürü Cemal YILMAZ; " Türkiye'nin misafir ettiği öğrencilerin bir ülkenin toplam öğrencileri kadar olduğunu hatırlatarak Ülkemizde yaşayan Suriyeli çağ nüfusunun özellikle temel eğitimde neredeyse yüzde yüze ulaştığını ifade etti. YILMAZ, Suriyeli misafirlere ülke olarak destek olduğumuzu ancak eğitim camiası olarak esas sorumluğumuzun bu misafirlerin gönül dünyasını beslemek, onların ruh dünyalarını doyurmak olduğunu vurguladı.

Kahramanmaraş özelinde Suriyeli sığınmacılar konusunda çok önemli işlere imza atıldığını dile getiren Cemal YILMAZ, hiçbir öğrencinin gözden çıkarılamayacağını, eğitimciye umutsuzluğun yakışmayacağını, her bir öğrencinin bir çiçek gibi özenle, titizlikle yetiştirilmesi gerektiğini belirtti."

İl Göç İdaresi Müdür Harun Demirkol, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği yetkilisi Andrea Ingham, Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin KADIOĞLU, Kahramanmaraş İl Göç Uzmanı Osman ÖRGE, Göç Uzmanı Emrullah OKUR, Millî Eğitim Bakanlığı yetkilisi Ercan BARAN ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Yetkilisi Abdullah KOYUNCU yetki alanları ile ilgili birer konuşma yaptılar.

Soru ve fikir alışverişinin yapılmasının ardından çalıştay sona erdi.

16-10-201916-10-201916-10-201916-10-201916-10-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.