KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suriyeli Öğrencilere Ödülleri Verildi

Kahramanmaraş´ta Resim, Şiir Ve Kompozisyon Yarışmasında Dereceye Giren Suriyeli Öğrencilere Ödülleri Verildi   
Suriyeli Öğrencilere Ödülleri Verildi

Kahramanmaraş Valisi  Mustafa Hakan Güvençer, 22 Ocak 2016 Cuma günü saat 10.30’da Valilik Fikret Kiraz Toplantı Salonu’nda düzenlenen törende, Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

18 Aralık Dünya Göçmenler Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü organizasyonu ile Suriyeli öğrenciler arasında düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere, Onikişubat Belediyesi ve Kahramanmaraş Eczacı Odası’nın da desteği ile ödülleri verildi.

Valiliğimiz Fikret Kiraz Toplantı Salonu’nda düzenlenen ödül töreni, Vali Yardımcısı Ferhat Kurtoğlu’nun açılış konuşması ile başladı. Kurtoğlu konuşmasında, “Yaklaşık 3,5 yıldır 81 bin 218 Suriyeli kardeşimizi misafir etmekteyiz. Valiliğimizle, Belediye Başkanlıklarımızla ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızla, Kahramanmaraş’ımıza savaştan gelen kardeşlerimize gerçekten en iyi şekilde misafirperverliği gösterdiğimizi düşünüyorum. 81 bin 218 kişiden 12 bin öğrencimiz eğitim öğretim görmekte. Suriyeli öğrencilerimiz arasında böyle bir yarışmayı düzenleyerek, duygu ve düşüncelerini resimlere ve şiirlere yansıtmalarını istedik” dedi.

İlkokul öğrencilerinin kendi besteledikleri “Şükran Türkiye” adlı türkü korosu ile devam eden törende, dereceye giren öğrenciler şiirlerini ve kompozisyonlarını okudu.

Ödül töreni ile devam eden programda, Valimiz Sayın Mustafa Hakan Güvençer, Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında İl Birincisi olan öğrencilere ödüllerini verdi.

Törende konuşma yapan Vali Güvençer, “Suriyeliler bizim kardeşimiz, sevgilimiz, misafirimiz kısacası onlar bizim her şeyimiz. Bizler onları koruyup kollamamız gerekiyor. Bir Müslüman’a yakışanda budur” dedi.

Daha sonra aynı kategorilerde ikinci ve üçüncü olan Suriyeli öğrencilere ödülleri, Vali Yardımcısı Ferhat Kurtoğlu, Vali Yardımcısı Sultan Doğru, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Sertpolat, İl Müftüsü Muhammet Gevher, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mustafa Gültekin, İl Göç İdaresi Müdürü Harun Demirkol ve Kahramanmaraş Eczacı Odası Başkanı Bahtiyar Murat Aras tarafından verildi.

Ödül töreninin sonunda Vali Güvençer, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi


24-01-201624-01-2016

 

 

 


24-01-201624-01-201624-01-201624-01-201624-01-201624-01-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.