KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suriyeli Öğretmenlere Yönelik Uyum Semineri Başladı

Suriyeli öğretmenleri destekleme projesi kapsamanda, İlimizde oluşturulan Geçici Eğitim Merkezlerinde görevli Suriyeli öğretmenlere yönelik uyum semineri başladı.
Suriyeli Öğretmenlere Yönelik Uyum Semineri Başladı

Bakanlığımız ve UNİCEF Türkiye Temsilciliği İşbirliği ile yürütülen çalışmalara gönüllü olarak katılan Suriyeli öğretmenleri destekleme projesi kapsamanda, İlimizde oluşturulan Geçici Eğitim Merkezlerinde görevli Suriyeli öğretmenlere yönelik uyum semineri, Kahramanmaraş Anadolu Lisesinde başladı.

 

Programda, Suriyeli çocuklarımız için oluşturulmuş geçici eğitim merkezlerinde gönüllü olarak bulunan Suriyeli öğretmenlere iletişim becerileri ve sınıf ortamında pisikososyal destek etkinlikleri eğitimleri iki gün boyunca devam edecektir.

 

Programa; İl Millî Eğitim Müdür Vekili Ahmet Akküncü, Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğünden konuyla ilgili çalışmaları yürüten Millî Eğitim Uzmanı Selman Işık, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mecit Topal, Kayseri Erciyes Üniversitesinden Doç.Dr. Mustafa Öztürk, UNİCEF Türkiye Temsilciliğinden Antonyo Mandry katıldı.

 
 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.