KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKİR MAHALLEMİZE 17 DERSLİKLİ OKUL YAPIMI PROTOKOLÜ İMZALANDI

Tekir Mahallemize yapılacak olan 17 derslikli okul için Kahramanmaraş Valiliğimiz, Onikişubat Belediyesi ve Müdürlüğümüz arasında protokol imzalandı.
TEKİR MAHALLEMİZE 17 DERSLİKLİ OKUL YAPIMI PROTOKOLÜ İMZALANDI

Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlenen protokol imza törenine Kahramanmaraş Valimiz Ömer Faruk Coşkun, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman katıldı.

Törende konuşan Kahramanmaraş Valimiz Ömer Faruk Coşkun, "Onikişubat Belediyemizin yapımını üstlendiği 17 derslikli okul yapımı ile ilgili protokolü imzalıyoruz. 2325 m2 kullanım alanı olan toplam 419 öğrenci kapasiteli, 25 öğrencilik resim-müzik dersliği, 30 öğrencilik laboratuvar ve 125 m2'lik çok amaçlı salonu olan okulumuz, bu eğitim-öğretim yılına yetiştirilmeye gayret edilecek. Tekir Mahallemizde inşaatı devam eden okulumuz, İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi olarak hizmet verecek. Onikişubat Belediye Başkanımıza eğitime vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyorum. Okulumuzun ilimiz ve öğrencilerimiz adına hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise "Onikişubat Belediyesi olarak yapmış olduğumuz yatırımlar içerisinde eğitim alanına yapmış olduğumuz yatırımlar her şeyden önemli. Eğitime yapılan yatırımlar bu ülkenin geleceğine yapılan yatırımlardır. Bu okul, belediyemizin yedinci okul yatırımı olacak. Bu hizmetleri artırmak için gayret ediyoruz." dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman ise, "Okullarımız genel olarak Bakanlığımız merkez bütçesi ile yapılıyor ama asıl güzel olan yerel imkanlarla yapılması. Bu anlamda destek veren belediye başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.

Yapılan değerlendirmelerin ardından protokol, Valimiz Ömer Faruk Coşkun, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman tarafından imzalandı.

19-08-202119-08-202119-08-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.