KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG Sınavı Öncesi Deneme Sınavı Yapıldı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin birlikte düzenledikleri TEOG deneme Sınavı 19 Nisan 2016 Salı günü gerekleştirildi.
TEOG Sınavı Öncesi Deneme Sınavı Yapıldı

İl genelinde gerçekleştirilen TEOG Deneme sınavına 20 bin 719 öğrenci girerken sınav 1187 şubede ve 2374 öğretmen gözetiminde gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya ve Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Mesleki Eğitim Şube Müdürü Mustafa Tuncer Okumuş, TEOG Sınavı yapılan okullarda incelemelerde bulundular.

İl Milli eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Hacımustafa Ortaokulu’nda yaptığı incelemelerin ardından bir açıklamada bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Akkurt yaptığı açıklamada: “Bugün Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içerisinde 27-28 Nisan’da yapılacak olan TEOG Sınavı öncesinde ödüllü TEOG Deneme Sınavı yapıyoruz. Gerek üniversite sınavı öncesinde gerekse TEOG sınavı öncesinde Büyükşehir Belediyemizden çok ciddi katkılar aldık. Bugün de Genel Sekreter Yardımcımızla birlikte belirli okulları gezerek TEOG Deneme Sınavı’nın yapılış usul ve esaslarını değerlendirmeye çalışıyoruz. Gördüğümüz manzara şu arkadaşlarımız üzerlerine düşeni titizlikle yapıyorlar. Biz de bu sınavların sonucunda öğrencilerimizin bir soru fazla cevaplandırma, heyecanlarını yenmesi, arkadaşlarımızın emekleri ve katkıları ile sınava hazır hale gelmesi için onlarla birlikte olduk. Uzun süreden beri Büyükşehir Belediyesi’nin Milli Eğitim Müdürlüğünün çalışmalarına yapmış olduğu katkılardan dolayı Sayın Genel Sekreter Yardımcımızın şahsında Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya ise: “Öğrencilerimizi TEOG Sınavına hazırlamak adına TEOG Deneme Sınavı yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak biz burada sadece lojistik destek sağlıyoruz. Diğer emeği İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz yapıyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüz bugün ortaokulları tatil ederek TEOG Deneme Sınav yapılmasına imkan sağladı. Deneme sınavına yaklaşık 21 bin öğrenci katılıyor. 1187 şubede ve 2374 öğretmen görev yapıyor. Bu sınav Kahramanmaraş il genelinde bütün ortaokullarda yapılıyor. Bu sınav aynı zamanda ödüllü bir sınav. Bu sınavda okul birincilerini Çanakkale Gezisi ile ödüllendireceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın bir sözü var. Biz öğrencilerimizin ikinci velisiyiz. Bu sınav da ikinci veli olmanın bir gereği olarak gerçekleştirilmekte. Öncelikle Milli Eğitim Müdürümüzün şahsında eğitim camiasına teşekkür ediyoruz. Bu büyük bir organizasyon çünkü. Biz büyükşehir belediyesi olarak sadece sınavlarla değil İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile diğer projeler için de işbirliği halindeyiz. Burada kazanan Kahramanmaraş oluyor. Kurumlar arasında işbirliği öğrencilerimize daha iyi bir gelecek hazırlamada yardımcı oluyor. Bundan sonra da işbirliğimiz devam edecek ve öğrencilerimizin ikinci velisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

22-04-201622-04-201622-04-201622-04-201622-04-201622-04-201622-04-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.